سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

اعزام 13هزار دانش آموز بوشهری به اردوهای راهیان نور - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام 13هزار دانش آموز بوشهری به اردوهای راهیان نور

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: 13هزار دانش آموز متوسطه دوم و پایه نهم استان امسال در اردوهای فرهنگی تربیتی راهیان نور شرکت می کنند.

اعزام 13هزار دانش آموز بوشهری به اردوهای راهیان نور

 

سیروس فتحی افزود: این دانش آموزان در 36 مرحله (18 مرحله دختران و 18 مرحله پسران) به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام می شوند.
وی اضافه کرد: تعداد دانش آموز اعزامی امسال نسبت به سال گذشته که 11هزار و 200 نفر به اردوهای راهیان نور اعزام شدند حدود دو هزار نفر افزایش نشان می دهند.
فتحی هدف از اجرای اردوهای راهیان نور را آشنایی بیشتر دانش آموزان با دوران دفاع مقدس و دلاورمردیها و رشادتهای جوانان این آب و خاک عنوان کرد.
وی یادآور شد: اردوهای راهیان نور دانش آموزی با همکاری سپاه امام صادق (ع) همزمان با سراسر کشور از 10 مهر آغاز و باید تا 25 اسفند به پایان برسد.
فتحی با اشاره به اینکه تاکنون پنج مرحله از این کاروانها در استان بوشهر به مناطق جنگی اعزام شده اند گفت: محل استقرار دانش آموزان استان بوشهر در مناطق عملیاتی، اردوگاه فاطمه زهرا (س) در منطقه مارد آبادان است.
وی بیان کرد: دانش آموزان در اردوهای راهیان نور در سه روز از یادمانهای شهدای جنوب کشور در شلمچه، هویزه، اروند بازدید می کنند.
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: 21شهریورماه 90 نفر از مدیران متوسطه مدرسه های استان به مناطق جنگی اعزام شدند و پیشنهادهای لازم را برای هرچه بهتر برگزار کردن این اردوها ارائه کردند