جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

اعتبارات لازم برای تجهیز مراکز فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تخصیص می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتبارات لازم برای تجهیز مراکز فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تخصیص می‌یابد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر گفت: کارگاه‌های آموزش مهارتی در استان بوشهر با اولویت راه‌اندازی رشته‌های نوین و اشتغالزا تامین اعتبار می‌شوند.

اعتبارات لازم برای تجهیز مراکز فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تخصیص می‌یابد

 

رضا عوض‌پور در نشست با مسئولان آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه ضمن گرامیداشت هفته مهارت و تبریک به فعالان عرصه مهارت آموزی با اشاره به اینکه برای جذب جوانان به بازار کار آموزش‌های مهارتی باید توسعه یابد اظهار داشت: برای کمک به اقتصاد محلی در کنار اقتصاد ملی که کمبود نیروی ماهر در این حوزه مشهود است ارائه آموزش‌های مهارتی راهگشای این مشکل است.
وی با بیان اینکه توانمندسازی نیروی‌های بومی استان گامی به سوی توسعه اشتغال است تصریح کرد: اگز نیروی توانمند و ماهر در استان  بوشهر وجود داشته باشد پیمانکاران و صنایع به هزینه کرد اضافی برای تامین نیروهای خود از دیگر استان‌های همجوار نمی‌کنند، که این مقوله جز با ارائه آموزش‌های مهارتی بروز میسر نمی‌شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر کیفیت بخشی به آموزش‌ها را مهم خواند و افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر برای تجهیز  کارگاه‌های آموزشی با اولویت راه‌اندازی رشته‌های نوین و اشتغالزا آماده همکاری با آموزش فنی و حرفه‌ای در راستای تامین و تخصیص اعتبارات است.
عوض‌پور با اشاره به راه‌اندازی مجتمع پتروشیمی دشتستان در آینده نزدیک ارائه آموزش‌های متناسب با این صنعت را مهم خواند و بیان کرد: باید نیروهای مورد نیاز صنعت پتروشیمی آموزش‌های مهارتی را در سطح استان فرا گیرند تا در صورت نیاز نیروی انسانی توانمند برای ورود به بازار کار مهیا باشد.
وی ارائه آموزش‌های تقاضا محور متناسب با شرایط استان بوشهر را خواستار شد و گفت: جذب جوانان به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید بین خانواده‌ها و سازمان‌های فرهنگی و آموزشی بیش از پیش ترویج شود.