جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

اعتبارات عمرانی استان بوشهر برای سال آینده ۱۸۰۰ میلیارد تومان هدف‌گذاری شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتبارات عمرانی استان بوشهر برای سال آینده ۱۸۰۰ میلیارد تومان هدف‌گذاری شده است

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: اعتبارات عمرانی استان بوشهر امسال بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان تعیین شده که این رقم برای سال آینده ۱۸۰۰ میلیارد تومان هدف‌گذاری شده است.

اعتبارات عمرانی استان بوشهر برای سال آینده ۱۸۰۰ میلیارد تومان هدف‌گذاری شده است

 

رضا عوض‌پور در نشست بررسی اعتبارات سال آینده استان بوشهر  از افزایش رشد اعتباری در استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای استان بوشهر در بودجه سال آینده نسبت به امسال 9.5 درصد افزایش دارد.
وی با بیان اینکه در سال 96  بودجه تملک دارایی و سرمایه‌ای استان بوشهر افزون بر 507 میلیارد تومان تعیین شده است، افزود: با وجود کاهش در برخی ردیف اعتباری به سبب رشد در سایر منابع، اعتبارات استان در مجموع نسبت به سال گذشته  9.5 درصد رشد نشان می‌دهد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر درباره کاهش برخی منابع اعتباری استان بوشهر گفت: بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه کشور، کاهش در برخی منابع اعتباری به سبب ارتقاء شاخص‌های برخورداری استان  نسبت به میانگین کشور در حوزه‌های عمران شهری ، فضاهای ورزشی و آموزشی و دیگر بخش‌هاست.
وی از افزایش اعتبارات نفت و گاز استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: در حالی‌که رشد اعتبارات 2 درصد نفت و گاز در کشور 23 درصد است، رشد اعتبارات مذکور در استان بوشهر 26 درصد است.
عوض‌پور از افزایش اعتبارات سهم مناطق نفت خیز از درآمد حاصل از صادرات نفت و گاز خبر داد و بیان کرد: با توافق و هماهنگی‌های صورت گرفته با رئیس کمسیون برنامه و بودجه، اعتبارات سهم مناطق نفت خیز از درآمد حاصل از صادرات نفت و گاز از 2 درصد به 3 درصد افزایش می‌یابد در این صورت سهم منابع اعتباری استان از این محل از 308 میلیارد تومان به 460 میلیارد تومان افزایش می‌یابد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با بیان اینکه اعتبارات عمرانی استان بوشهر از منابع مختلف امسال به 1400 میلیارد تومان می‌رسد، افزود: با احتساب عوارض ارزش افزوده و منابع ملی جذب شده توسط دستگاه‌ها طی سال‌های 92، 93 و 94 کل اعتبارات عمرانی استان بوشهر در این سال‌ها به ترتیب 790، 960 و  1220 میلیارد تومان بوده که در سال 95 به افزون بر 1400 میلیارد تومان می‌رسد.