جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

اعتبارات عمرانی استان به ۱۵۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتبارات عمرانی استان به ۱۵۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد

اعتبارات عمرانی استان به ۱۵۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد

اعتبارات عمرانی استان به ۱۵۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد

 

استاندار بوشهر گفت: اعتبارات عمرانی استان بوشهر با احتساب اعتبارات ارزش افزوده، عوارض آلایندگی، اعتبارات تملک دارایی و ردیف‌های متمرکز ملی به یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.
مصطفی سالاری  در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با بیان اینکه برنامه ششم نقش مهمی در توسعه استان بوشهر دارد اظهار داشت: بر اساس برنامه‌های تدوین شده در برنامه ششم توسعه تمام بخش‌های پیشرفت قابل توجهی می‌کند که لازم است در این راستا با خلاقیت و ابتکار همراه باشد.
وی با اشاره به افزایش جذب اعتبارات ملی متمرکز در تکمیل طرح‌های نیمه تمام خاطر نشان کرد: سال گذشته در بخش اعتبارات ملی متمرکز با افزایش 35 درصدی نسبت به سال ماقبل آن از 318 میلیارد تومان به 460 میلیارد تومان افزایش یافت که پیش بینی می‌شود امسال 600 میلیارد تومان از اعتبارات ملی متمرکز جذب طرح‌های نیمه تمام استان بوشهر شود.
استاندار بوشهر با اشاره به افزایش اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی گفت: در توزیع اعتبارات عوارض الایندگی به دهیاری‌ها و شهرداری‌ها  در اجرای پروژه‌ها نظارت جدی‌تری صورت بگیرد.
سالاری با تاکید بر تعریف و تعیین اجرای پروژه‌های عمرانی توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها افزود: اولویت تخصیص اعتبارات عوارض آلایندگی به دهیاری‌ها و شهرداری‌ها است که لازم است در تعیین اجرای پروژه‌ها نظارت جدی‌تری صورت بگیرد.
وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 450 میلیارد تومان اعتبار از محل عوارض آلایندگی به استان بوشهر تخصیص یافت گفت: امسال به راحتی  بیش از 500 میلیارد تومان اعتبار از این محل جذب می‌شود که با احتساب 600 میلیارد تومان اعتبارات ملی متمرکز رقم قابل توجهی برای تکمیل طرح‌های عمرانی تخصیص می‌یابد.
استاندار بوشهر با بیان اینکه سال گذشته در مجموع یک‌هزار و 250 میلیارد تومان برای اجرا و تکمیل طرح‌های عمرانی به استان بوشهر تخصیص یافت تصریح کرد: با هدف گذاری که امسال در تخصیص اعتبارات شده پیش بینی می‌شود یک‌هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام به استان بوشهر تخصیص یابد.
سالاری با تاکید بر سطح بندی پروژه‌های عمرانی افزود: برای اینکه به نرم یکسان دست یابیم لازم است پروژه‌ها در استان بوشهر سطح بندی شود.
وی با تاکید بر توجه به طرح‌های اقتصاد مقاومتی در بخش‌های مختلف بیان کرد: توزیع اعتبارات عمرانی استان بوشهر به سمت و سوی تامین زیرساخت‌های اجرای طرح‌های اقتصادی مقاومتی سوق داده شود چراکه اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال جوانان از اولویت برنامه‌های استان بوشهر است.
استاندار بوشهر با تاکید بر تکمیل طرح‌های تولیدی نیمه تمام و فعال شدن واحدهای راکد صنعتی و تولیدی افزود: امسال با برنامه‌ریزی انجام شده طرح‌های تولیدی نیمه تمام استان بوشهر با اولویت پیشرفت فیزیکی تکمیل می‌شود و در این راستا طرح‌های راکد با بررسی‌های لازم راهکارهای مورد نظر برای فعال کردن آنها ارائه می‌شود.
سالاری با تاکید بر تحقق تعهدات خود در قبال برنامه‌ ارائه شده گفت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی بر اساس تعهدات خود زمینه تحقق برنامه‌ها بر اساس برنامه زمان‌بندی فراهم کنند تا ضمن رونق اقتصادی، اشتغال جوانان فراهم شود.
وی با تاکید بر اولویت قرار دادن تحقق اشتغال مورد نظر در عرصه‌های مختلف افزود: حمایت از سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی در تسریع  فعالیت‌های مورد نظر امری مهم و ضروری است و با مسامحه کنندگان تحقق اقتصاد مقاومتی برخورد می‌شود.