سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

اصل مهم در انتخابات قانون‌مداری، پاسداری از آرمان‌ها و مراعات اخلاق اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

اصل مهم در انتخابات قانون‌مداری، پاسداری از آرمان‌ها و مراعات اخلاق اسلامی است

دانلود

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم اقتصاد در اقتدار زندگی و جامعه تصریح کرد: با توجه به تهاجم گسترده اقتصادی دشمنان و جهان استکبار به کشور، تنها راه نجات و فراهم شدن رشد و پیشرفت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که رسالت همگانی دارد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی می‌تواند در شرائط کنونی مشکلات جامعه و زندگی شخصی و اجتماعی مردم نجات دهد گفت: یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی جلوگیری از اسراف است چراکه اسراف زندگی  و جامعه را به هلاکت و نابودی می‌کشاند.

صفایی بوشهری با تاکید بر پرهیز از اسراف در برگزاری همایش‌ها افزود: مسئولان در برگزاری همایش‌ها دقت کنند تا از اسراف و زیاده‌روی هزینه‌ها جلوگیری شود و مردم  نیز از ریخت و پاش‌ها در مراسم‌ها، استقبال از حجاج و همایش‌ها جلوگیری کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، ایران را یکی از پرمصرف‌ترین کشورها دانست و تاکید کرد: بر اساس مطالعات کارشناسان بیش از 30 درصد مواد غذایی در ایران دور ریخته می‌شود و این در حالی است که مصرف آب، برق و گاز در ایران بسیار بالا ارزیابی شده است.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر نقش مهم نظام مهندسی استان بوشهر برای کاهش مصرف انرژی افزود: نظام مهندسی در طراحی و ساخت تاسیسات منازل بیشتر دقت کنند تا شاهد کاهش  هزینه‌های مصرف انرژی و جلوگیری از اسراف باشیم.

صفایی بوشهری، با بیان اینکه مدیریت اقتصادی با عدم اسراف محقق می‌شود تاکید کرد: تلاش شود از اسراف در همه بخش‌های دولتی و زندگی شخصی افراد پیشگیری شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه دشمن شعار ما نمی‌توانیم را در جامعه اسلامی ترویج می‌دهد تصریح کرد: دشمن در فضای عمومی جامعه شعار ایران نمی‌تواند در حوزه اقتصادی، خودکفایی، تولید و اشتغال موفق باشد را ترویج می‌دهد تا نگرانی جامعه افزایش دهد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه ایران دارای پشتوانه‌ای توانمند و قوی و جوانان با استعداد است گفت: در عرصه تولید محصولات دانش بنیان، محصولات مصرفی، توسعه و پیشرفت صنایع و علوم مختلف از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون کارهای مهمی انجام شده و این مهم رو به پیشرفت است.

صفایی بوشهری با تاکید بر تقویت روحیه در نیروهای مسلح تصریح کرد: نیروهای مسلح ستون استحکام یک کشور است که ایران با داشتن ارتشی توانمند، بسیج مقتدر، سپاه پرقدرت و نیروهای انتظامی و امنیتی قوی از قابلیت بالایی در این عرصه برخوردار است که روحیه و حمایت از  نیروهای مسلح باید تقویت شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه تضعیف نیروهای مسلح حرام است افزود: تقویت و حمایت از نیروهای مسلح در جامعه باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه حمله آمریکا به سوریه در راستای تقویت تروریست است تاکید کرد: حمله نظامی آمریکا به سوریه یک اشتباه راهبردی است و لطمه آن به آمریکا برمی‌گردد چراکه این حمله در راستای تقویت تروریست‌ها، داعش و دیگر گروه‌های تروریستی است.

صفایی بوشهری با اشاره به اینکه تولید و اشتغال یک ضرورت ملی است تصریح کرد: باید تمامی مسئولان شرائطی برای ازدیاد تولید و فعال کردن کارخانجات تعطیل، نیمه فعال و راکد فراهم کنند تا زمینه افزایش تولید و ایجاد اشتغال جوانان فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروهای مسلح ایران اسلامی شامل ارتش، بسیج، سپاه و نیروهای انتظامی و امنیتی مایه افتخار و عزت و سرافرازی جمهوری اسلامی ایران هستند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه ارتش ایران امتحانی موفق در حوزه‌های مختلف پس داده است گفت: ارتش نشان داده که در عرصه‌های ستاد، فرماندهی، صف و میدانی دارای توانمندی بالایی است و در زمینه تولیدات محصولات نظامی، سخت افزارها، نرم‌افزارها و آموزش دارای قابلیت بالایی است.

صفایی بوشهری با قدردانی از نیروهای مسلح استان بوشهر افزود: اگر کوچکترین تعرضی به جمهوری اسلامی ایران از ناحیه جنوب شود نیروهای مسلح استان بوشهر، چنان درسی به دشمنان می‌دهند که هیچگاه فراموش نکنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با محکوم کردن تشدید تحریم‌ها از سوی آمریکا و کشورهای اروپایی علیه ایران اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی با ایران اسلامی مخالف و دشمن هستند بدنبال سخت‌تر کردن شرائط زندگی در ایران می‌باشند که تحریم‌ها را تشدید می‌کنند.

امام جمعه بوشهر خاطر نشان کرد: پس از برجام، آمریکا به بهانه‌های گوناگون تحریم‌ها علیه ایران اسلامی را تشدید کرد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه ایران از هیچ تحریمی واهمه ندارد افزود: ایران اسلامی با داشتن نیروهای مستعد جوان، نخبگان و نیروهای انقلابی توانسته تحریم‌ها را مدیریت و ناکارآمد و در برخی امورات خودکفایی ایجاد کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه فضای ایران انتخاباتی شده تصریح کرد:  در انتخابات، اصل مهم، قانون‌مداری، پاسداری از آرمان‌ها و مراعات اخلاق اسلامی است. در انتخابات 29 اردیبهشت پیروز کسی است که قانون و اخلاق را در همه مراحل رعایت کرده  و صدمه به نظام نزده باشد.

صفایی بوشهری بیان کرد: ان‌شالله در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا کسانی برگزیده شوند که در راستای خدمت به مردم براساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی باشند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به حل اشتغال جوانان استان بوشهر گفت: استان بوشهر که دارای امکانات و ظرفیت‌های مهمی در حوزه اقتصاد و صنعت است باید با برنامه‌ریزی زمینه اشتغال جوانان تحصیل کرده و فعال فراهم تا نگرانی خانواده‌ها و جوانان برطرف شود.

 امام جمعه بوشهر با تاکید بر این نکته که بکارگیری جوانان استان بوشهر در عرصه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی باید در اولویت قرار بگیرد افزود: با توجه به وجود نیروهای مستعد و تحصیل کرده در استان بوشهر برای کاهش نرخ بیکاری در این استان وزارت نفت مصوبه اشتغال 50 درصدی  نیروهای بومی استان بوشهر را اجرایی کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر  با اشاره به نرخ بیکاری در استان بوشهر تاکید کرد: مسئولان در تحقق اشتغال جوانان استان بوشهر کاری کنند تا نرخ بیکاری از دو رقمی به تک رقمی و سپس و صفر کاهش یابد.

امام جمعه بوشهر تاکید کرد: مسئولان  در ایجاد اشتغال به گونه‌ای عمل کنند تا مردم  ظرفیت‌های اشتغال‌زایی احساس و لمس کنند.

صفایی بوشهر با قدردانی از برگزار کنندگان مراسم اعتکاف در استان بوشهر گفت: حضور جوانان در آیین اعتکاف جای شکرگذاری  از ایزد منان دارد که جوانان این استان به امور معنوی توجه ویژه‌ای دارند.