سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

اشراف اطلاعاتی و عملیاتی پلیس بر فعالیت قاچاقچیان - نمایش محتوای خبر

 

 

اشراف اطلاعاتی و عملیاتی پلیس بر فعالیت قاچاقچیان

رئیس پلیس آگاهی ناجا از اشراف اطلاعاتی و عملیاتی پلیس بر روی فعالیت قاچاقچیان خبر داد و گفت: پلیس آگاهی ، اقدامات و اشراف اطلاعاتی بر روی باندها و جرائم سازمان یافته قاچاق کالا انجام داده است.

اشراف اطلاعاتی و عملیاتی پلیس بر فعالیت قاچاقچیان

 

سردار محمدرضا مقیمی در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه اقدامات سریع و به موقع پلیس، سبب ایجاد احساس امنیت در جامعه می‌شود اظهار داشت: در فضای مبارزه با جرایم جنایی با اقدامات سریع و به موقع، احساس امنیتی در جامعه به وجود آمده که این نشان دهنده تلاشی است که در عرصه مبارزه با جرایم جنایی در حوزه پلیس آگاهی و سایر بخش‌های انتظامی دارند.
وی با بیان اینکه مبارزه با کالای قاچاق و برخورد با قاچاقچیان در اولویت برنامه‌های ناجا قرار دارد تصریح کرد: 6 اولویت از طریق فرمانده ناجا به عنوان اولویت‌های کاری در استان‌ها ابلاغ شد که یکی از آنها مبارزه با قاچاق کالا است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اینکه استان بوشهر در عرصه مبارزه با قاچاق کالا موفق عمل کرده است گفت: با توجه به اینکه استان بوشهر یکی از استان‌هایی است که مورد هدف قاچاقچیان کالاست و ترانزیت محموله‌های قاچاق از این استان انجام می‌شود به همین منظور مبارزه با این پدیده در اولویت قرار گرفته است.
مقیمی از اشراف اطلاعاتی و عملیاتی پلیس بر روی فعالیت قاچاقچیان خبر داد و خاطر نشان کرد:  پلیس آگاهی، اقدامات و اشراف اطلاعاتی بر روی باندها و جرایم سازمان یافته قاچاق کالا انجام دادند و با تعامل و همکاری با سایر سازمان‌های قضائی و استانی توانسته  عملیات‌های موفقی‌ در این حوزه انجام دهند. 
وی با بیان اینکه کالاهای مکشوفه قاچاق 45 درصد افزایش یافت افزود: مبارزه با قاچاق در اولویت برنامه‌های ناجاست به گونه‌ای که کشفیات کالای قاچاق در 9 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 45 درصد افزایش دارد.
رئیس پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه در میانگین کشفیات کالای قاچاق، استان بوشهر از میانگین کشوری بالاتر است، افزود: کشفیات کالای قاچاق در استان بوشهر در 9 ماه امسال نسبت به سال قبل 140 درصد از نظر ارزش ریالی  افزایش دارد که این رقم نسبت به میانگین کشوری که 45 درصد افزایش دارد.
مقیمی با اشاره به اینکه پلیس آگاهی استان بوشهر در این مدت موفق به شناسایی باندهای بزرگی شده است، عنوان کرد: در خصوص پرونده‌های بالای 500 میلیون ریال 99 درصد افزایش و در حوزه مبارزه با قاچاق کالا نیز افزون بر 138 درصد افزایش عملکرد در شناسایی و دستگیری باندهای بزرگ و جرم‌های سازمان یافته داشته است.
وی با بیان اینکه ورودی و خروجی‌های استان بوشهر تحت کنترل قرار گرفته است، تصریح کرد: مجموعه انتظامی استان بوشهر، تلاش، از خود گذشتگی و کار مستمر و شبانه‌روزی را در دستور کار قرار داده‌اند.
رئیس پلیس آگاهی ناجا به کشف سرقت‌های مسلحانه پرداخت و با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه موفق عمل کرده است، گفت: در زمینه کشف جرایمی همچون سرقت  مسلحانه و قتل همیشه پلیس این استان مقام خوبی را به دست آورده و 95 درصد افزایش کشف به وقوع داشته و پلیس در این مجموعه توانسته  کشفیات خود را نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش دهد.
مقیمی با اشاره به اینکه در فضای مبارزه با جرایم جنایی با اقدامات سریع و به موقع، احساس امنیتی در جامعه به وجود آمده  تاکید کرد: این نشان دهنده تلاشی است که همکاران ما در مبارزه با جرایم جنایی در حوزه پلیس آگاهی و همچنین سایر پلیس‌ها دارند.
وی از فرماندهی انتظامی استان، برای اقدامات مناسب و راهبردهایی که در زمینه مبارزه با قاچاق کالا تعریف کرده و همچنین هدایت خوب عملیاتی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا تقدیر کرد.