جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

اشتغال ۵۰ درصد نیروهای بومی استان بوشهردر پارس جنوبی فراهم شد - نمایش محتوای خبر

 

 

اشتغال ۵۰ درصد نیروهای بومی استان بوشهردر پارس جنوبی فراهم شد

اشتغال ۵۰ درصد نیروهای بومی استان بوشهردر پارس جنوبی فراهم شد

اشتغال ۵۰ درصد نیروهای بومی استان بوشهردر پارس جنوبی فراهم شد

 

استاندار بوشهر گفت: در راستای تحقق جذب نیروهای بومی در شرکت‌ها و صنایع پارس جنوبی، بکارگیری ۵۰ درصد نیروهای بومی استان بوشهر در پارس جنوبی فراهم شده است.
 
 مصطفی سالاری  در همایش جوان، مسئولیت اجتماعی و مدنی با بیان اینکه استان بوشهر از استان‌های جوان کشور است اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های اجتماعی یک جامعه جوانان هستند که نقش مهمی در رشد و شکوفایی اجتماع دارند.
 
وی با تاکید بر مطالبه‌گری جوانان در عرصه‌های مختلف افزود: جوانان باید در حوزه برنامه‌ها و عرصه‌های اجتماعی جامعه روحیه مطالبه‌گری خود را افزایش دهند و مسئولان نیز در قبال جوانان وظیفه دارند که فضای نقد، مطالبه گری و پیشنهاد را در حد وسع خود برای آنان فراهم کنند.
 
استاندار بوشهر توجه به حل مشکلات جوانان در اولویت برنامه‌های مسئولان دانست و گفت: اکنون اشتغال، ازدواج و مسکن از مهم‌ترین مشکلات در حوزه جوانان است که برای حل این مشکلات راهکارهای لازم ارائه می‌شود.
 
سالاری با بیان اینکه سهم 50 درصدی جوانان بومی استان بوشهر در صنایع پارس جنوبی در نظر گرفته شده است افزود: طبق آمارها 17 هزار شاغل در صنایع پارس جنوبی نیروهای بومی استان بوشهر هستند.
 
وی با بیان اینکه استخدام در پارس جنوبی تنها داشتن مدرک تحصیلی کافی نیست افزود: داوطلبان برای اشتغال در پارس جنوبی باید در کنار تحصیلات خود مهارت‌افزایی شوند تا زمینه اشتغال آنها فراهم شود.
 
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر در حوزه اشتغال و اقتصاد آبزی‌پروری است خاطر نشان کرد: بخش آبزی‌پروری یکی از ظرفیت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی استان بوشهر است که در این زمینه طرح‌های مهمی تدوین شده است.
 
سالاری با بیان اینکه زمین‌های مینی فوتبال در شهرها و روستاهای استان بوشهر ساخته شده تصریح کرد: هم اکنون 82.5 درصد جمعیت روستایی استان بوشهر از زمین‌های مینی فوتبال چمن مصنوعی بهره‌مند شده‌اند.
 
وی با بیان اینکه زمین مینی فوتبال در تمامی شهرهای استان بوشهر ساخته می‌شود گفت:  تا پایان امسال در محلات شهرهای استان بوشهر به ازا هر پنج هزار نفر یک زمین مینی فوتبال ساخته می‌شود.
 
استاندار بوشهر از نصب سینمای سیارو روباز در روستاها و نقاطی که فاقد سینما هستند خبرداد و گفت: با مشارکت فرهنگ دوستان و هنردوستان ساکنان نقاطی که از فیلم‌های سینمایی بهره‌مند نیستند سینما سیار نصب می‌شود که تحول مهمی در حوزه هنر در این نقاط محسوب می‌شود.
 
سالاری با بیان اینکه 25 درصد مردم استان بوشهر از طریق دریا ارتزاق می‌کنند افزود: در این راستا طرح ساماندهی بهره‌مندی ملوانان و ساحل نشینان از امکانات ته لنجی در دستور کارقرار دارد که با تدوین آیین نامه جدید، بزودی اجرایی می‌شود.
 
وی اجرای طرح آبیاری تحت فشار در اراضی نخیلات استان بوشهر را مورد اشاره قرار دارد  و افزود: این طرح‌ها که در قالب اقتصاد مقاومتی اجرایی شده وضعیت معیشت 12 هزار باغ‌دار دشتستانی بهبود می‌یابد.
 
استاندار بوشهر افزود: در صورت اصلاح نژاد نخیلات موجود، میانه کاری مرکبات و تغییر شیوه آبیاری میزان درآمدزایی باغ‌داران حداقل 10 برابر افزایش می‌یابد.
 
در این همایش از جوانان نخبه استان بوشهر از جمله دانیال ماهینی و مهدی طارمی دو فوتبالیست مطرح بوشهری تجلیل شد.