جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

اشتغال ۱۰ هزار نفر در صدرای بوشهر فراهم می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اشتغال ۱۰ هزار نفر در صدرای بوشهر فراهم می‌شود

مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران گفت: شرکت صدرای بوشهر آمادگی ساخت کشتی‌ها و سکوهای بزرگ نفتی و گازی را دارد که قابلیت اشتغال در این شرکت تا ۱۰ هزار نفر فراهم می‌شود.

اشتغال ۱۰ هزار نفر در صدرای بوشهر فراهم می‌شود

 

محمد رحیم  در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با بیان اینکه  دشمنان انقلاب اسلامی در همه عرصه‌ها شکست خورده‌اند اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی  موفق شدند جنگ و مشکلات امنیتی در کشور ایجاد کنند ولی در تمام ترفندهای خود با شکست روبه‌رو شدند.
وی با بیان اینکه دشمنان هر چه تلاش کنند با یک عملیات محرم و رمضان خنثی می‌شود گفت: در هجوم فرهنگی با بسیج همه امکانات رسانه‌ای اقدام کردند ولی هر چه تلاش کنند با یک عملیات محرم و رمضان خنثی می‌شود.
مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران استقلال اقتصادی را یکی از مولفه‌های استقلال دانست و افزود: دشمن سال‌ها است که  استقلال اقتصادی کشور را هدف قرار داده است و در این راستا از ابزار تحریم استفاده کرد.
دهقانی با بیان اینکه فعالیت‌های قرارگاه  خاتم‌الانبیاء برای مقابله با ترفند دشمنان است افزود: عرصه جهاد تنها در مورد جنگ سخت نیست بلکه امروز قرارگاه خاتم‌الانبیاء وارد میدان جنگ اقتصادی شده و بدنبال شکست بن‌بست‌ها در این عرصه است.
وی با بیان اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیا دارای تخصص‌های گوناگون است اظهار داشت: 150 هزار نفر به‌صورت مستقیم در طرح‌های سازندگی این قرارگاه شاغل هستند و تنها 2 درصد از نیروها رسمی است.
مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران با بیان اینکه 5 هزار پیمانکار در کنار سپاه مستقیم در این قرارگاه فعالیت می‌کنند گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیا رقیب بخش خصوصی نیست بلکه رابط دولت و بخش خصوصی است.
دهقانی با اشاره به اقدامات قرارگاه خاتم‌الانبیا از احداث 4 پالایشگاه در پارس جنوبی خبرداد و افزود: علاوه بر ساخت 4 پالایشگاه در فازهای 15،16 ،13 ،22 و 24  پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیز در دست ساخت است.
وی افزود: در پالایشگاه ستاره خلیج فارس 360 هزار بشکه میعانات گازی تولید می‌شود و  از نظر تامین بنزین و سایر فرآورده‌ها خودکفا می‌شویم.
مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران اجرای طرح‌های آبرسانی، پتروشیمی، خطوط انقال آب بطول 6300 کیلومتر و راهسازی به طول 1400 کیلومتر را از دیگر پروژه‌های قرارگاه خاتم‌‌الانبیاء دانست و افزود: ساخت راه روستایی به طول 1450 کیلومتر و راه ریلی به طول 2100 کیلومتر از دیگر پروژه‌های این قرارگاه است.
دهقانی ساخت سکوها و سازه‌های دریایی را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: ساخت 10 سکوی دریایی، بندر پتروشیمی، اسکله صادراتی و 60 پروژه موج شکن از خرمشهر تا چاه بهار در این قرارگاه توسط متخصصان در حال اجرا است.
وی اجرای 18 هزار کیلومتر فیبر نوری و 220 ایستگاه مخابرای را از دیگر پروژه‌ها دانست و تصریح کرد: اجرای 15 هزار طرح محرومیت‌زدایی از برنامه‌های قرارگاه خاتم‌الانبیاء است که تاکنون 7 هزار طرح آن تکمیل شده است.
مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران با اشاره به اجرای طرح‌های سکو سازی در صدرای بوشهر گفت: با واگذاری  مسئولیت صدرای بوشهر قرارگاه خاتم|‌الانبیاء اکنون 2 هزار 500 نفر مشغول به‌کار شده‌اند.
دهقان با اشاره با ساخت انواع سازه‌های دریایی در صدرای بوشهر تاکید کرد: شرکت صدرای بوشهر آمادگی ساخت کشتی‌ها و سکوهای بزرگ نفتی و گازی است که قابلیت اشتغال در این شرکت تا 10 هزار نفر فراهم می‌شود.
وی افزود: اکنون صدرای بوشهر با 20 درصد ظرفیت فعالیت می‌کند که قادر است پروژه‌های کشتی‌سازی در این شرکت اجرا شود.