سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در فازهای پارس جنوبی افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در فازهای پارس جنوبی افزایش می‌یابد

اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در فازهای پارس جنوبی افزایش می‌یابد

اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در فازهای پارس جنوبی افزایش می‌یابد

سکینه الماسی در نشست با کشاورزان منطقه آبدان شهرستان دیر با بیان اینکه گا‌م‌های خوبی در حوزه اشتغال استان بوشهر برداشته شده است اظهار داشت: در نخستین گام اصلاح و اجرای ماده 47 قانون برنامه ششم توسعه  پیگیری شد که این قانون در جذب نیروهای بومی در صنایع منطقه تاکید شده است.

وی با بیان اینکه مصوبه 50 درصد بومی در ماده 47 قانون برنامه ششم توسعه اصلاح شد خاطر نشان کرد: از این فرصت تازه برای اشتغال جوانان استفاده می‌شود چراکه با استفاده از این قانون و مصوبه می‌توان برای اشتغال جوانان بومی منطقه، تلاش بیشتری کرد

نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، عسلویه، جم و دیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افتتاح  فاز15 و 16  پارس جنوبی تصریح کرد: با افتتاح این دو فاز با تفاهم‌ منعقد شده نیروهای ماهر مورد نیاز از منطقه جنوب استان بوشهر جذب می‌شود.

الماسی با بیان اینکه اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در فازهای پارس جنوبی افزایش می‌یابد، افزود: با الحاق پنج فاز افتتاح شده گازی به شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در این صنایع افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه روند توسعه روستاهای جنوب استان بوشهر شتاب بیشتری می‌گیرد گفت:  توسعه پایدار روستاها با اجرایی شدن طرح‌های زیربنایی در حوزه اقتصادی و عمرانی امکان‌پذیر است که در این زمینه عزم مسئولان جدی است.

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس افزود: باید همه دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات روستائیان همدل و همگام باشند.

وی با اشاره به خدمت‌رسانی بی‌منت به مردم حوزه جنوب استان اظهار داشت: دسترسی مردم به امکانات روز در مناطق روستایی از اولویت‌های مهم است و الحمدالله کارهای خوبی در روستاهای جنوب استان انجام گرفته است.

الماسی با بیان اینکه برای حل مشکلات روستای سرمستان  کارهای خوبی انجام گرفته تصریح کرد:  مبلغ 3 میلیارد ریال برای زیرسازی و آسفالت روستای سرمستان در نظر گرفته شده که به زودی پرداخت می‌شود.