جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

آسیب‌های اجتماعی در مدارس استان بوشهر کنترل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آسیب‌های اجتماعی در مدارس استان بوشهر کنترل می‌شود

آسیب‌های اجتماعی در مدارس استان بوشهر کنترل می‌شود

آسیب‌های اجتماعی در مدارس استان بوشهر کنترل می‌شود

 

استاندار بوشهر گفت: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش استان بوشهر برای رسیدگی بیشتر به نظام آموزشی دانش‌آموزان با مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی و خیران تقویت می‌شود.

مصطفی سالاری در نشست کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان بوشهر با تاکید بر اولویت بندی آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: طرح‌های کنترل آسیب‌های اجتماعی وزارت کشور با برش استانی و مشارکت نهادهای مدنی و دستگاه‌های اجرایی مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه نسخه ملی در کنترل آسیب‌های اجتماعی نمی‌تواند مشکل استان‌ها را برطرف کند گفت: در حل مشکلات آسیب‌های اجتماعی دستگاه‌های ذیربط نباید با سلیقه شخصی فعالیت کنند بلکه در این عرصه  دیدگاه علمی باید مد نظر باشد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه برنامه‌ها و طرح‌های مبارزه  با آسیب‌های اجتماعی باید با نگاه علمی تدوین شود افزود: اگر برای حل مشکلات آسیب‌های اجتماعی با دید علمی پرداخته شود همگان در این عرصه مشارکت می‌کنند چراکه نجات انسان‌ها در ناهنجاری‌های اجتماعی بدنبال دارد.

 

سالاری با تاکید بر مشارکت همه جانبه دستگاه‌های ذیربط در کنترل آسیب‌های اجتماعی در استان بوشهر خاطر نشان کرد: در اجرای کنترل آسیب‌های اجتماعی باید هدف‌گذاری دقیق و علمی شود تا آثار آن پس از اجرای طرح‌های مدون شده آشکار باشد.

وی با تاکید بر شناسایی اولویت‌های کنترل آسیب‌های اجتماعی بیان کرد: مهم‌ترین زیرساخت مبارزه با آسیب‌های اجتماعی در مدارس باید شکل بگیرد چراکه زمان یادگیری دانش‌آموزان بهترین وقت و افزایش بهره‌وری در این عرصه است.

استاندار بوشهر با تاکید بر تقویت آموزش و پرورش در ارائه نظام آموزشی مطلوب و با کیفیت گفت: آموزش و پرورش استان بوشهر در نظام آموزشی باید تقویت شود تا شاهد بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه نباشیم.

سالاری افزود: تمام آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی جوانان و نوجوانان باید از دوران دانش‌آموزی آنان پیشگیری شود که این مهم با کمک به آموزش و پرورش محقق می‌شود.

وی تقویت باورها، فرهنگ‌ها و رفتارها مهم‌ترین زیر ساخت تربیتی در دانش‌آموزان دانست و تاکید کرد:  دانش‌آموزان در دوران تحصیل باید آموزش‌های لازم در حوزه‌های اجتماعی به ویژه در تقویت باورها، فرهنگ‌ها و رفتارها فرا گیرند تا از بروز مشکلات اجتماعی آنها جلوگیری شود.

استاندار بوشهر افزود: با تقویت آموزش و پرورش بسیاری از مشکلات و نارسایی‌هایی که در جامعه مشهود است پیشگیری می‌شود.