سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

اسکله غربی پایانه نفتی خارگ بازسازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اسکله غربی پایانه نفتی خارگ بازسازی می‌شود

اسکله غربی پایانه نفتی خارگ بازسازی می‌شود

اسکله غربی پایانه نفتی خارگ بازسازی می‌شود

 

رئیس اداره صادرات نفت پایانه نفتی خارگ گفت: با توجه به نیاز ترمیم تاسیسات و سازه‌های دریایی بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تاسیسات و سازه‌های دریایی اسکله غربی پایانه نفتی خارگ بازسازی می‌شود.
غلامحسین گرامی  در بازدید از اسکله‌های نفتی خارگ با بیان اینکه جزیره خارگ دارای بزرگترین مرکز ذخیره‌سازی و صادرات نفت خام کشور است اظهار داشت: جزیره خارگ دارای دو اسکله «T» و «آذرپاد» است که اسکله شرقی «T» و اسـکله غـربی «آذرپـاد» قابلیت هم‌زمان پهلودهی چندین نفتکش با ظرفیت‌های متفاوت است.
وی از بازسازی اسکله اسـکله غـربی «آذرپـاد» خارگ خبر داد و افزود: با توجه به نیاز ترمیم تاسیسات و سازه‌های دریایی بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده اسکله غربی پایانه نفتی خارگ بازسازی می‌شود.
رئیس اداره صادرات نفت پایانه نفتی خارگ با اشاره به اینکه مناقصه تعمیرات اسکله غربی پایانه صادراتی خارگ برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: مناقصه ترمیم تاسیسات دریایی اسـکله غـربی «آذرپـاد» پایانه خارگ پس از تهیه شرح کار آن تا پایان امسال برگزار می‌شود.
گرامی اهداف بازسازی و ترمیم اسکله غربی خارگ را مورد اشاره قرار داد و افزود: برای پذیرش نفتکش‌ها در اسکله‌های شرقی «T» و غـربی «آذرپـاد» هیچ مشکلی وجود ندارد و آمادگی کامل است ولی با توجه به اینکه سازه‌های دریایی که همواره با آب و رطوبت در تماس است تعمیرات این نوع سازه‌های امری مهم و اجتناب‌ناپذیر است.
وی از تعمیرات خطوط لوله داخل مخازن پایانه نفتی خارگ خبر داد و تصریح کرد: تعمیر خطوط لوله از جمله خطوط لوله داخل مخازن ذخیره نفت پایانه صادراتی خارگ از دیگر برنامه‌های تعمیرات اسکله غربی این پایانه است.