سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

استقبال از مسافران نوروزی در اولین روز از سال جدید + گزارش - نمایش محتوای خبر

 

 

استقبال از مسافران نوروزی در اولین روز از سال جدید + گزارش

دانلود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، عبدالکریم گراوند در این آیین از فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای پذیرایی از مسافران نوروزی در استان خبر داد و افزود: تلاش کرده‌ایم با توسعه زیرساخت‌های گردشگری در نقاط مختلف استان مشکلات سال گذشته را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه استان بوشهر از استان‌های برتر در جذب گردشگر نوروزی است خاطرنشان کرد: پارسال این استان پذیرای هفت میلیون و 400 هزار مسافر بود و پس از استان‌های مازندران و گیلان رتبه سوم بیشترین جذب گردشگر در ایام نوروز را کسب کرد.

استاندار بوشهر با اشاره به قابلیت‌های گردشگری استان بوشهر در بخش دریایی افزود: امکانات زیربنایی این بخش توسعه یافته و در همین راستا در سفر رئیس جمهور به استان نخستین کشتی گردشگری دریایی بوشهر آب‌اندازی شد تا بتواند خدمات مورد نیاز گردشگران نوروزی را  ارائه دهد.

وی تصریح کرد: در حوزه بومگردی نیز امسال تاکنون 250 واحد اقامتگاه در این بخش راه‌اندازی شده است.

سرپرست میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان نیز گفت: مرمت ساختمان‌های تاریخی را از هفته دولت گذشته آغاز کرده‌ایم و از طریق مزایده در اختیار کسانی که علاقمند به فعالیت در حوزه‌های مختلف هستند قرار می‌گیرد تا در بخش‌های مختلف اقامتی، فرهنگی، هنری و پذیرایی از مسافران مورد استفاده قرار گیرد.

ارغوان مهدی‌زاده برپایی بازارچه‌های نوروزی برای فروش محصولات صنایع دستی استان و مهیا کردن چندین هتل، هتل آپارتمان و اولین کشتی تفریحی را از جمله اقدامات انجام شده برای پذیرایی از مسافران نوروزی عنوان کرد.

وی اضافه کرد: در طرح بزرگ گردشگری استان با نام بوشهر توریسم نیز برنامه‌های مختلفی از قبیل جشنواره نشاط اجتماعی، اقامتگاه‌های روستایی از جمله خانه و چادر و اقامتگاه های بوم‌گردی در 24 روستای هدف  و در سه شهر بوشهر، کنگان و گناوه برای مسافران در نظر گرفته شده است.

امیری شهردار بوشهر هم از آماده‌سازی 30 آلاچیق،  بهسازی سرویس‌های بهداشتی وافزوده شدن 140 سرویس بهداشتی دیگر در نقاط مختلف شهر بوشهر خبر داد و افزود: دو پارک شغاب و دهکده گردشگری برای اسکان مسافران در نظر گرفته شده است.

علم مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز با اشاره به فعالیت 30 تیم شبانه‌روزی راهداری و 17 راهدارخانه در ایام نوروز گفت: شناسایی نقاط حادثه خیز، روان‌سازی ترافیک با همکاری پلیس راه و همکاری در رفع نقص فنی خودروها از دیگر فعالیت‌های راهداری طی این مدت خواهد بود.

حاجیانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر هم گفت:720 نفر از اعضای جوان، امدادی و داوطلب در طرح نوروزی هلال احمر حضور دارند که ازاین تعداد 314 نفر از در قالب طرح‌های فرهنگی و 400 نفر هم در حوزه امداد و نجات در 29 پایگاه زمینی و دریایی فعالیت خواهند کرد.

سرهنگ کشکولی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان نیز با اشاره به فعالیت 80 تیم خودرویی و گشت موتوری در طرح نوروزی پلیس گفت: امسال هفت هزار و 700 همیار پلیس در این طرح با ما همکاری می‌کنند.