جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

استان بوشهر میزبان ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در پارس جنوبی است - نمایش محتوای خبر

 

 

استان بوشهر میزبان ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در پارس جنوبی است

استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر میزبان طرح‌های عظیم نفت و گاز است بگونه‌ای که در عسلویه و کنگان میزبان سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد دلار طرح‌های پارس جنوبی است.

استان بوشهر میزبان ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در پارس جنوبی است

 

مصطفی سالاری  در نشست شورای اداری استان بوشهر با حضور وزیر نفت با بیان اینکه نقش پیوند استان بوشهر با صنعت نفت ناگسستنی است اظهار داشت: در جای جای این استان مردم استان بوشهر میزبان طرح‌های صنعت نفت هستند و تلاش مردم و مسئولان بر این است که میزبان خوبی در راستای تحقق وزارت نفت باشند.
وی با بیان اینکه مردم استان بوشهر همه توان خود را برای صیانت طرح‌های نفتی و گازی بکارگرفته‌اند افزود: در راستای ماموریت‌های وزارت نفت مردم و مسئولان استان بوشهر تمام توان خود را بکار بسته‌اند و این مهم در دستور کار همگان قرار دارد.
استاندار بوشهر با بیان اینکه مردم استان بوشهر مردمی با کرامت، با منش و دارای طبع بالا هستند خاطر نشان کرد: مردم استان بوشهر تلاش خود را برای میزبانی خوب و بهتر در اجرای طرح‌های عظیم صنعت نفت بکار گرفته‌اند بگونه‌ای که در عسلویه و کنگان میزبان سرمایه‌گذاری 100 میلیارد دلار طرح‌های پارس جنوبی هستند.
سالاری با اشاره به اینکه وزیر نفت نقش مهمی در بازپس‌گیری سهیه اوپک داشت افزود: صادرات نفت در کشور به کمتر از یک میلیون بشکه نفت در روز رسیده بود که با درایت و تلاش وزیر نفت اکنون به 2.5 میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.
وی با قدردانی از تلاش وزارت نفت  در رسیدگی به مناطق پیرامونی خاطر نشان کرد: طرح‌های گازرسانی در شهرها به 98 درصد و در روستاهای استان بوشهر به 95 درصد تا یکسال آینده می‌رسد.
استاندار بوشهر از افزایش اعتبارات عمرانی استان بوشهر خبرداد و گفت: اعتبارات عمرانی استان بوشهر در سال‌های 90 تا 92 حدود 200 میلیارد تومان بود که این رقم در سال گذشته با وجود کاهش درآمد نفتی به یک‌هزار میلیارد تومان رسید.
سالاری با بیان اینکه با اشاره به تصویب انتقال گاز به منطقه ویژه شمال استان بوشهر گفت: برای اجرای طرح‌های پایین دستی صنعت نفت 20 میلیون متر مکعب گازبه منطقه ویژه شمال استان بوشهر مصوب شده که با اجرای طرح‌های تدوین شده تحول مهمی اقتصادی در منطقه ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به جلوگیری از خام فروشی نفت  در اجرای طرح‌های پایین دستی صنعت نفت افزود: طرح‌های صنعت نفت در استان بوشهر با رویکرد اجتماعی نسبت به جوامع میزبان اجرایی شده که مورد قدردانی است.
استاندار بوشهر با بیان اینکه مردم و مسئولان از طرح‌های وزارت نفت پشتیبانی می‌کنند افزود: مردم و مسئولان استان بوشهر با تمام توان و ظرفیت از طرح‌های صنعت نفت حمایت می‌کنند.