جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

استان بوشهر مهد ورزش های آبی میشود - نمایش محتوای خبر

 

 

استان بوشهر مهد ورزش های آبی میشود

Loading the player...

دانلود

وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به وجود ۹۰۰ کیلومتر ساحل در استان بوشهر و وجود امکانات زیرساختی در ورزش‌های آبی و دریایی این استان مهد ورزش‌های آبی می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در مسابقات آسیایی تیراندازی سلاح بادی مدال‌های قابل توجهی کسب کرد، افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توانمندی ورزشکاران بانوان در رشته‌های مختلف افزایش می‌یابد چرا که بانوان ورزشکار از ظرفیت بالایی برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی و المپیک دارند.

سلطانی‌فر تأکید کرد: باید شرایطی فراهم کنیم تا بانوان در عرصه‌های مختلف ورزشی حضور فعال و توانمندی در مسابقات جهانی و المپیک داشته باشند.

وی استان بوشهر را یکی از استان‌های ساحلی با بیش از 900 کیلومتر ساحل دانست و بیان کرد: با توجه به وجود این ظرفیت مهم طبیعی و حضور ورزشکاران توانمند در رشته‌های مختلف آبی این استان مهد بازی‌های آبی می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تعداد مدال‌های المپیک در رشته‌های آبی بیش از سایر رشته‌های است، افزود: باید از این ظرفیت طبیعی و توانمندی ورزشکاران برای کسب مدال‌های مختلف در المپیک برنامه‌ریزی و امکانات لازم فراهم شود.

سلطانی‌فر با اشاره به اینکه تأسیسات ورزش‌های آبی در استان بوشهر افزایش می‌یابد، گفت: به زودی تفاهم و توافقنامه‌ای با استاندار بوشهر برای توسعه زیرساخت‌های ورزش‌های آبی از جمله قایقرانی و شنا منعقد می‌شود.