سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

استان بوشهر مهد بازی‌های آبی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

استان بوشهر مهد بازی‌های آبی می‌شود

وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به وجود ۹۰۰ کیلومتر ساحل در استان بوشهر و وجود امکانات زیرساختی در ورزش‌های آبی و دریایی این استان مهد ورزش‌های آبی می‌شود

استان بوشهر مهد بازی‌های آبی می‌شود

وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به وجود ۹۰۰ کیلومتر ساحل در استان بوشهر و وجود امکانات زیرساختی در ورزش‌های آبی و دریایی این استان مهد ورزش‌های آبی می‌شود.

، مسعود سلطانی‌فر امشب در نشست با خبرنگاران با تبریک نایب قهرمانی تیم بانوان جمهوری اسلامی ایران در مسابقات تیراندازی با سلاح بادی اظهار داشت: امسال میزبان مسابقات تیراندازی با سلاح بادی آسیایی، جمهوری اسلامی ایران بود که 14 کشور در این مسابقات حضور داشتند.

وی با بیان اینکه حضور تیم‌هایی با توانمندی بالا از جلوه‌های مهم این مسابقات بود، گفت: مسابقات تیراندازی با سلاح بادی از سطح کیفی بالایی برخوردار بود و ورزشکاران ایران با ورزشکاران سایر کشورهای آسیایی رقابت تنگاتنگ داشتند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در مسابقات آسیایی تیراندازی سلاح بادی مدال‌های قابل توجهی کسب کرد، افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توانمندی ورزشکاران بانوان در رشته‌های مختلف افزایش می‌یابد چرا که بانوان ورزشکار از ظرفیت بالایی برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی و المپیک دارند.

سلطانی‌فر تأکید کرد: باید شرایطی فراهم کنیم تا بانوان در عرصه‌های مختلف ورزشی حضور فعال و توانمندی در مسابقات جهانی و المپیک داشته باشند.

وی استان بوشهر را یکی از استان‌های ساحلی با بیش از 900 کیلومتر ساحل دانست و بیان کرد: با توجه به وجود این ظرفیت مهم طبیعی و حضور ورزشکاران توانمند در رشته‌های مختلف آبی این استان مهد بازی‌های آبی می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تعداد مدال‌های المپیک در رشته‌های آبی بیش از سایر رشته‌های است، افزود: باید از این ظرفیت طبیعی و توانمندی ورزشکاران برای کسب مدال‌های مختلف در المپیک برنامه‌ریزی و امکانات لازم فراهم شود.

سلطانی‌فر با اشاره به اینکه تأسیسات ورزش‌های آبی در استان بوشهر افزایش می‌یابد، گفت: به زودی تفاهم و توافقنامه‌ای با استاندار بوشهر برای توسعه زیرساخت‌های ورزش‌های آبی از جمله قایقرانی و شنا منعقد می‌شود