جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

استان بوشهر مرجع بزرگ فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور است - نمایش محتوای خبر

 

 

استان بوشهر مرجع بزرگ فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور است

امام جمعه بوشهر گفت:استان بوشهر در حال حاضر به یک مرجع بزرگ برای کارها و فعالیت های قرآنی در سطح کشور تبدیل شده و این پیشرفت با وحدت و همدلی و عمل به قرآن و با حضور همگانی جامعه قرآنی به دست آمده است.

استان بوشهر مرجع بزرگ فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور است

 

آیت‌الله صفایی بوشهری در محفل بزرگ قرآنی با قدردانی از تلاش و پشتکار اصحاب قرآنی، اعضا دبیرخانه شورای هماهنگی و گسترش فعالیتهای قرآنی استان بوشهر، سایر دستگاه ها و مؤسسات متولی قرآنی موفقیت استان بوشهر در تدوین سند راهبردی فعالیت‌های قرآنی برای نخستین بار در کشور  تبریک گفت.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر همیشه در حوزه قرآنی ایران خوش درخشیده است، اظهار داشت: هم اکنون استان بوشهر در حوزه فعالیت‌های قرآنی هم ردیف با استان‌های مطرح کشور در این زمینه قرار دارد.
امام جمعه بوشهر با اشاره به کسب مقام برتر استان بوشهر در دومین همایش دستگاه‌ها و استان‌های برتر قرآنی کشور، افزود: استان بوشهر اکنون به عنوان استان ممتاز قرآنی و فرهنگی در ایران مطرح است و الحمدالله با این شرایط و موفقیت های ملی به دست آمده، استان بوشهر به ستاره‌ای درخشان در آسمان ایران تبدیل گشته است.
صفایی بوشهری تصریح کرد: این مهم محصول تلاش‌های علمی و جهادی جامعه قرآنی استان بوشهر است که با حداقل‌ها در مسیر فعالیت‌های قرآنی کوشش می‌کنند و این یک کار عظیم است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ضمن قدردانی از رضا نجفی و سید اسدالله حسینی و تیم همکارشان برای تنظیم سند راهبردی فعالیت‌های قرآنی استان بوشهر خاطر نشان کرد: استان بوشهر در حال حاضر به یک مرجع بزرگ برای کارها و فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور تبدیل شده و این پیشرفت با وحدت و همدلی، در کنار همدیگر بودن، نگاه و عمل به قرآن و با حضور جامعه قرآنی، به دست آمده است.
صفایی بوشهری فهم، ایمان و عمل به قرآن را سه مؤلفه اساسی در حوزه فعالیت‌های قرآنی برشمرد و گفت: باید با فهم به قرآن، ایمان به قرآن و عمل به قرآن زندگی خود را معماری قرآنی کنیم.
امام جمعه بوشهر تاکید کرد: باید سعی و کوشش شود که قرآن را به صحنه زندگی وارد شود و این یک اساس است.
وی با بیان اینکه قرآن برای ایجاد بصیرت و معرفت در کلان زندگی انسان و عالم وجود است، تصریح کرد: ایمان به قرآن و عمل کردن به آیات آن سبب از بین رفتن عمل جاعلانه نسبت به قرآن می شود.