جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

استان بوشهر قابلیت توسعه گردشگری دریایی دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

استان بوشهر قابلیت توسعه گردشگری دریایی دارد

به گزارش ایرنا، مرتضی رحمانی موحد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در بندرگناوه افزود: استان بوشهر به واسطه موقعیت جغرافیایی، ظرفیت های دریا و خشکی و اتصال به استانهای اطراف زمینه توسعه گردشگری دریایی را دارد.

وی اظهارکرد: بندرگناوه به عنوان یکی از شهرهای بسیار مهم کشور و استان بوشهر بواسطه ساحل زیبا و هوای مناسب در فصلهای

زمستان وبهار، مردم خونگرم هموطنان زیادی را به خود جذب کرده که باید برای این ظرفیتها برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرد.

وی با بیان اینکه برای جذب گردشگر باید سیاست متوازنی داشته باشیم، گفت: بحث ساماندهی تعطیلات که ارتباط با بحث گردشگری دارد یکی از اولویت های این ستاد است.

رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفرهای کشور افزود: اگر بتوانیم تعطیلات را ساماندهی کنیم می توان در توسعه زمانی و مکانی گردشگری به نسبت اهمیت نقش و اثرگذاری آن برنامه ریزی کرد.

وی گفت: این طرح در دولت درحال مطالعه است و امیدواریم در سال جاری باجهت گیری و برنامه ریزی اساسی دراین زمینه متناسب با آن برنامه های خورد و جزیی در استان های مختلف کشور اجرا کنیم.

رحمانی موحد از تلاش و زحمات دست اندکاران و متولیان ستاد خدمات سفرهای استان های کشور در ارایه خدمت رسانی به مسافران و گردشگران قدردانی کرد و افزود: سرکشی از ستادهای استان ها و شهرستان ها دستاوردهای خوبی بدنبال دارد و می توان برنامه ریزی مناسبی برای خدمت رسانی هرچه شایسته تر به هموطنان برای سال های آینده کرد.

شهرستان گردشگری گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.