جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

استان بوشهر در ثبت‌نام سرشماری اینترنتی رتبه نخست کشور کسب کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

استان بوشهر در ثبت‌نام سرشماری اینترنتی رتبه نخست کشور کسب کرد

رئیس برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: استان بوشهر در ثبت نام سرشماری اینترنتی رتبه نخست کشور کسب کرد.

استان بوشهر در ثبت‌نام سرشماری اینترنتی رتبه نخست کشور کسب کرد

 

 رضا عوض‌پور در همایش طلایه‌داران تبلیغ با بیان اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن از 3 مهرماه به صورت اینترنتی آغاز شده اظهار داشت: این نوع سرشماری تا 24 مهرماه ادامه دارد که مردم ساکن در استان بوشهر می‌توانند با ورود به سامانه سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبت نام و کد رهگیری دریافت کنند.
وی با بیان اینکه استان بوشهر در ثبت نام سرشماری اینترنتی رتبه نخست کشور دارد بیان کرد: استان بوشهر در ثبت نام سرشماری اینترنتی رتبه نخست کشور کسب کرد بگونه‌ای که تاکنون 8 درصد خانوار استان بوشهر در این سرشماری شرکت کرده‌اند.
وی تصریح کرد: تاکنون 25 هزار و 443 خانوار استان بوشهر از طریق اینترنت در سرشماری عمومی نفوس و مسکن مشارکت کرده‌اند و اطلاعات مورد نیاز خانواده خود را ثبت کرده‌اند.
رئیس برنامه و بودجه استان بوشهر با اشاره به اینکه شهرستان‌های استان بوشهر در سرشماری عمومی نفوس و مسکن مشارکت مطلوبی داشته‌اند گفت: شهرستان عسلویه تاکنون بیشترین مشارکت را داشته است بگونه‌ای که 19.18 درصد از خانواره‌های این شهرستان در این پروژه ملی شرکت کرده‌اند.
عوض‌پور با اشاره به مشارکت 13.6 درصدی خانوار شهرستان کنگان در سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت اینترنتی گفت: خانوارهای دشتی، جم و دشتستان با 10.09 درصد، 8.38 درصد و 7.61 درصد در رتبه‌های سوم تا پنجم مشارکت اینترنتی در سرشماری نفوس و مسکن قرار دارند.
وی افزود: در این مدت خانوارهای تنگستانی 6.49 درصد، دیری 6.35 درصد، گناوه‌ای 4.73 درصد دیلمی 4.7 درصد و بوشهری 4.59 درصد به صورت اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن شرکت کرده‌اند.
رئیس برنامه و بودجه استان بوشهر با بیان اینکه روحانیون باید در ترغیب مشارکت مردم در ثبت‌نام اینترنتی مشارکت کنند گفت: با توجه به جایگاه مهم روحانیون در جامعه باید این عزیزان در ثبت نام مردم به روش اینترنتی تبلیغ و تلاش کنند.
عوض‌پور با بیان اینکه با تکمیل فرم‌های سرشماری نفوس و مسکن به روش اینترنتی آثار آن زودتر ارائه می‌شود افزود: تکمیل فرم‌ها به روش اینترنتی در مدت سه ماه می‌تواند نتایج را ارائه کند در غیر این صورت نتایج سرشماری بیش از یکسال طول می‌کشد.
وی با تاکید بر نقش مهم روحانیون در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: نقش مبلغان در حوزه‌های فرهنگ سازی و فرهنگی بسیار مهم است که این عزیزان می‌توانند در کاهش آسیب‌های اجتماعی اثر گذار باشند.
رئیس برنامه و بودجه استان بوشهر از تخصیص اعتبار برای ارائه مشاوره رایگان برای کاهش پدیده طلاق در جامعه خبرداد و گفت: با توجه به نقش مهم روحانیون و مبلغان در عرصه‌های معرفتی و اخلاقی برای جلوگیری از پدیده طلاق اعتبارات لازم برای ارائه مشاوره رایگان به جامعه هدف به شبکه تبلیغ استان بوشهر پرداخت می‌شود..
سروستانی با تاکید بر مشارکت مردم در سرشماری عمومی نفوس و مسکن به‌صورت اینترنتی گفت: مبلغان از فرصت محرم برای این مهم استفاده کنند تا شاهد اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت اینترنتی باشیم.