جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

استان بوشهر دارای ۹ ظرفیت ملی است - نمایش محتوای خبر

 

 

استان بوشهر دارای ۹ ظرفیت ملی است

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: استان بوشهر در ابعاد مختلف از توانمندی‌های قابل توجهی برخوردار است که دارای ۹ ظرفیت ملی است.

استان بوشهر دارای ۹ ظرفیت ملی است

 

سید کمال الدین شهریاری در نشست ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی  استان بوشهر با بیان اینکه علم در عرصه پیشرفت و توسعه نقش مهم و تاثیرگذاری دارد اظهار داشت: علم، دانش، اقتصاد، اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان در توسعه و پیشرفت نقش تاثیرگذاری دارد.
وی با اشاره به جایگاه علمی و توسعه‌ای ایران در جهان خاطر نشان کرد: بر اساس پژوهش‌های انجام شده سهم علمی کشور در جهان مناسب و مطلوب است که برای ارتقا این جایگاه باید تلاش‌های مهم و زیربنایی انجام شود چراکه برخی کشورها در این عرصه تلاش خود را سرعت داده‌اند.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران اسلامی با داشتن ویژگی‌ها و ظرفیت‌های قابل توجه جزء نادرترین کشورها است افزود: جمهوری اسلامی ایران با داشتن تنوع اقلیمی، ظرفیت‌های همه جانبه و منابع و ذخائر مختلف بی نظیر از کشورهای نادر در جهان محسوب می‌شود.
شهریاری، استان بوشهر را با داشتن ظرفیت‌های مهم دارای جایگاه مهمی دانست و خاطر نشان کرد: استان بوشهر از قابلیت‌های مهمی برخوردار است که 9 ظرفیت آن در سطح ملی است.
وی با تاکید بر توجه به  طرح‌های علمی و دانش بنیان تصریح کرد: در مقابل  افزایش مراکز آموزش عالی و علمی از نظر کمی در نقاط مختلف کشور، به کیفیت علمی توجه نشده و این مهم مشکلاتی در عرصه‌های مختلف ایجاد کرده است.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید به کیفیت علم، نهادینه کردن دانش در فرایند رشد اقتصادی و توسعه توجه بیشتری شود.
شهریاری بیان کرد: با وجود همه ظرفیت‌های کشور ولی به جای عمل بر مبنای علم و عقل همه برنامه‌ها براساس گرایش‌های حزبی و جناحی تنظیم می‌شود.
وی با اشاره به اینکه معنا و مفهوم علم در کشور در حال تغییر است اظهار کرد: به لحاظ کمی فکر و تولید علم و دانش آموخته تربیت می‌شود ولی از نظر کیفی وضعیت نامطلوب است.
 نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تدوین نقشه دانش بنیان و علمی برای پیشرفت مناطق و استان‌ها را مهم دانست و افزود: تدوین نقشه راه، سند چشم‌انداز و آمایش سرزمینی برای توسعه و پیشرفت امری مهم و ضروری است.