جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

استان بوشهر به قطب گردشگری خلیج فارس تبدیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

استان بوشهر به قطب گردشگری خلیج فارس تبدیل می‌شود

مشاور ارشد رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با توجه به وجود قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مهمی که در بوشهر وجود دارد این استان به قطب گردشگری خلیج فارس تبدیل می‌شود.

استان بوشهر به قطب گردشگری خلیج فارس تبدیل می‌شود

 

 محمد‌جواد حق‌شناس در بازدید از آثار تاریخی استان بوشهر با بیان اینکه این استان از ظرفیت‌های مهم و بالایی در عرصه ابنیه تاریخی برخوردار است اظهار داشت: آثار تریخی استان بوشهر که دارای پیشنیه بیش از 4 هزار سال است، نشان از جایگاه این استان در عرصه تاریخ است.
وی سیراف را یکی از آثار مهم تاریخی استان بوشهر دانست و تصریح کرد: آثار تاریخی سیراف که نشان از تاریخ دریانوردی ایران در خلیج فارس و دستیابی به آب‌های آزاد جهان است یکی از آثار مهم جهانی است که قابلیت ثبت در فهرست آثار جهانی دارد.
مشاور ارشد رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ظرفیت گردشگری ساحلی استان بوشهر را بی نظیر دانست و گفت: این ظرفیت در بیشتر شهرستان‌های استان بوشهر وجود دارد که این قابلیت می‌تواند این استان را به قطب گردشگری خلیج فارس تبدیل کند.
حق‌شناس افزود: آثار و ابنیه تاریخی استان بوشهر در کنار ظرفیت‌های گردشگری ساحلی، صنعتی و طبیعی و تجاری یکی از مهمترین ظرفیت‌های  جذب گردشگر و توریسم است که باید زیر‌ساخت‌ها برای جذب سرمایه‌گذار در این زمینه‌ها فراهم شود.
وی بافت تاریخی فرهنگی بوشهر را بسیار زیبا و منحصر به‌فرد دانست و تصریح کرد: وجود مفاخر و شخصیت‌های مهم تاریخی مانند رئیسعلی دلواری همه جزو ظرفیت‌های مهم گردشگری استان بوشهر است که می‌تواند به‌عنوان قطب گردشگری از آنها استفاده کرد‌.
حق شناس با تاکید بر فعال ‌قابلیت‌های تاریخی، طبیعی و صنعتی استان بوشهر در حوزه گردشگری افزود: با استفاده از توانمندسازی جوامع محلی و ظرفیت بخش خصوصی باید با بهره جستن از ظرفیت‌های گردشگری هر‌چه سریع‌تر این استان را به‌عنوان قطب گردشگری خلیج فارس مطرح کرد.
مشاور ارشد رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با بیان اینکه در استان بوشهر کارگاه‌های آموزشی باید به‌صورت تخصصی در حوزه گردشگری دریایی برگزار شود، گفت: باید برای برگزاری همایش‌های گردشگری ساحلی و دریایی تلاش شود و در راستای جذب سرمایه گذار در زمینه‌های گردشگری دریایی باید برنامه‌ریزی شود.