جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

استان بوشهر به قطب‌ تولید عسل تبدیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

استان بوشهر به قطب‌ تولید عسل تبدیل می‌شود

استان بوشهر به قطب‌ تولید عسل تبدیل می‌شود

استان بوشهر به قطب‌ تولید عسل تبدیل می‌شود

 

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: استان بوشهر از قطب‌های تولید ملکه زنبور عسل در کشور است به گونه‌ای که ۱۰ ایستگاه تولید ملکه در فصل‌های زمستان و بهار در استان بوشهر مستقر است.

افشین قطبی درجمع خبرنگاران در بوشهربا بیان اینکه این استان در تولید ملکه زنبور جایگاه مهمی دارد اظهار داشت: استان بوشهر از قطب‌های تولید ملکه زنبور عسل در کشور است به گونه‌ای که 10 ایستگاه تولید ملکه در فصل‌های زمستان و بهار در استان بوشهر مستقر است.

وی با اشاره به صنایع کندوسازی در استان بوشهر گفت: دو کارخانه فرآوری عسل در دشتستان و جم و دو کارخانه کندوسازی و تعاونی‌های متعدد در زمینه زنبور داری در استان بوشهر فعال است.

معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر، این استان را قطب تولید عسل کنار در کشور دانست و تصریح کرد: کنارهای استان بوشهر در سطح 50 هزار هکتار هستند که زمینه مناسبی را برای پرورش زنبور  و  تولید عسل کنار فراهم کرده است.

قطبی از تولید عسل دیگر گیاهان کوهی خبرداد و افزود:  زنبورداران استان بوشهر در فصل بهار عسل آویشن، شکروک، گل زرد، هلپه و بادام کوهی در استان بوشهر تولید می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه 500 زنبور دار مهاجر و 310 زنبور دار بومی در استان فعال هستند افزود: زنبورداران استان بوشهر پارسال 270 تن عسل در استان تولید کردند که علاوه بر تامین نیاز داخلی بخشی هم به استان‌های دیگر و کشورهای هم‌جوار صادر کردند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه در استان بوشهر 30هزار کلونی زنبور عسل وجود دارد گفت: در 9 ماه از سال شرایط برای پرورش زنبور عسل در استان بوشهر فراهم است که زنبورداران سالانه 2 بار در سال در فصول بهار و پاییز برداشت عسل انجام می‌دهند.

 

 

 

 

 

 

 

 جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ