جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

استاندار بوشهر خواستار استفاده از ظرفیت های مردم در اجرای پروژه های منابع طبیعی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

استاندار بوشهر خواستار استفاده از ظرفیت های مردم در اجرای پروژه های منابع طبیعی شد

استاندار بوشهر خواستار استفاده از ظرفیت های مردم در اجرای پروژه های منابع طبیعی شد

استاندار بوشهر خواستار استفاده از ظرفیت های مردم در اجرای پروژه های منابع طبیعی شد

عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست با مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر افزود: دولت همواره خواستار مشارکت هرچه بیشتر مردم در اجرای طرح ها و برنامه های عمومی است و در منابع طبیعی نیز ظرفیت ها و تشکل های مردمی خوبی وجود دارد که باید از آنها بهره برد.
وی با اشاره به ظرفیت های فارغ التحصیلان حوزه های مختلف منابع طبیعی در استان بوشهر اظهار کرد: این افراد می توانند با نظارت منابع طبیعی استان نقشی مهم در طرح هایی چون توسعه گیاهان دارویی، مهار آب های سطحی و بیابان زدایی در استان داشته باشند.
وی مدیریت جامع حوزه آبخیز در استان را از مهم ترین برنامه های منابع طبیعی و آبخیزداری عنوان کرد و گفت: اقدام های مناسبی در این زمینه تا کنون انجام شده است اما مهار آبهای سطحی استان باید همواره یکی از اولویت های مسئولان باشد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: استفاده از نیروهای بومی هر منطقه برای کاشت درختان دارویی از جمله برنامه های این اداره در سال جاری است.
سهیل مهاجری ادامه داد: با توجه به تنوع زیستی کاشت درختان دارویی در راستای اقتصاد مقاومتی انجام می شود.
وی با اشاره به اهمیت توسعه گیاهان و درختان چندمنظوره اضافه کرد: کارشناسان این اداره آماده کمک به سرمایه گذارانی هستند که با طرح های خود در زمین های ملی به روند اشتغال و توسعه کاشت گیاهان دارویی کمک می کنند.
وی اظهار کرد: شناخت خوبی نسبت به فرصت ها و تهدیدهای منابع طبیعی و آبخیزداری در مدیریت ارشد استان وجود دارد و در نیمه دوم سال انتظار می رود بخشی مهم از برنامه ها و پروژه های این اداره کل در استان عملیاتی شود.