جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

استانداربوشهر: مهارت آموزی درمناطق پیرامونی از ماموریت های صنایع است - نمایش محتوای خبر

 

 

استانداربوشهر: مهارت آموزی درمناطق پیرامونی از ماموریت های صنایع است

استانداربوشهر: مهارت آموزی درمناطق پیرامونی از ماموریت های صنایع است

استانداربوشهر: مهارت آموزی درمناطق پیرامونی از ماموریت های صنایع است

اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر روز یکشنبه به نقل ازمصطفی سالاری در آیین تجلیل از مربیان و مسئولان برتر مراکز آموزش فنی ‌و‌ حرفه‌ای استان بوشهر مهارت‌آموزی را یک پیش نیاز برای ورود اشخاص مختلف به بازار کار، کارآفرینی و اشتغال معرفی کرد.
وی اضافه کرد: مهارت ‌آموزی تاثیری مهم برای جامعه و کشور دارد زیرا فضای کسب و کار و اشتغال با تحقق این مهم فراهم می ‌شود.
سالاری با بیان اینکه استان بوشهر درحوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی یکی از استانهای میزبان است گفت: با توجه به استقرار صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در نقاط مختلف استان و میزبانی مردم، تاثیر مثبت و منفی در زندگی مردم شهرها و روستاها داشته است.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه صنایع یاد شده، ظرفیت شغلی انکارناپذیری برای مردم فراهم کرده است ادامه داد: در این راستا برای ارتقای مهارت جامعه میزبان صنایع باید گام‌های اساسی بردارند.
سالاری با قدردانی از تلاش اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در اجرای طرح‌های مهارت‌آموزی گفت: با توجه به استقرار صنایع بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر، تقویت پیوند این صنایع با جامعه میزبان باید مورد توجه جدی قرار بگیرد و در این زمینه نیاز به اجرایی شدن مسئولیت‌های اجتماعی آنان است.
استاندار بوشهر گفت: با توجه به اینکه نیروگاه اتمی بوشهر ظرفیتی مهم برای کشور و استان بوشهر است، این مرکز تولید انرژی باید وظیفه و رسالت اجتماعی خود را برای جامعه میزبان انجام دهد.
سالاری با تاکید بر احساس مسئولیت اجتماعی بیشتر نیروگاه اتمی بوشهر نسبت به جامعه میزبان گفت: پیوند بیشتر نیروگاه اتمی بوشهر با جامعه میزبان سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت ارتباط میزبان با میهمان می ‌شود.
وی گفت: تقویت پیوند نیروگاه اتمی بوشهر با جامعه میزبان یک ضرورت است که بهترین عامل برای تحقق این مهم حضور فیزیکی مردم بومی و میزبان در آن است که با مهارت آموزی محقق می‌ شود.
استاندار بوشهر بیان کرد: هر چند گام‌هایی درنیروگاه اتمی بوشهر برای مهارت‌ آموزی برداشته شده ولی با اهدافی که باید محقق شود فاصله دارد.
سالاری تاکید کرد: مردم جامعه میزبان نیروگاه اتمی بوشهر باید در اجرای این پروژه مهم، حضور فیزیکی داشته باشند تا حس تعلق خاطر آنان در این صنعت تقویت شود در غیراین صورت از لحاظ اجتماعی متضرر می‌ شویم.
وی گفت: استان بوشهر دارای ظرفیتی مهم در حوزه‌های کشاورزی، آبزی‌پروری، صنایع دستی، دریایی، کشاورزی، گردشگری دریایی، تجارت و دیگر حوزه‌هاست که باید بر اساس این ظرفیت‌ها به تناسب نیاز بازار کار، مهارت‌ افزایی شود.
استاندار بوشهر مهم‌ترین درد جامعه را بیکاری دانست و تاکید کرد: با توجه به اینکه مهمترین درد جامعه بیکاری است نقش نخست درمان درد جامعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی است که اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای در حل مشکل بیکاری نقش تاثیرگذاری دارد.
در این آئین رئیس مرکز برتر، مربیان ممتاز بخش دولتی و خصوصی، مدیران آموزشگاه برتر کشوری، کارآفرین و مهارت‌آموخته برتر و کارشناس ممتاز مسابقات جهانی المپیاد استان بوشهر در این نشست مورد تجلیل قرار گرفتند.