جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

آسانسورهای غیراستاندارد هتل‌های استان بوشهر پلمب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

آسانسورهای غیراستاندارد هتل‌های استان بوشهر پلمب شد

آسانسورهای غیراستاندارد هتل‌های استان بوشهر پلمب شد

آسانسورهای غیراستاندارد هتل‌های استان بوشهر پلمب شد

محمد رحیم بهره‌مند در جمع خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر اجباری بودن، استاندارد در آسانسورها اظهار داشت: با توجه به اجباری بودن استاندارد آسانسورها در حوزه‌های مختلف، از فعالیت برخی آسانسورهای ساختمان‌های عمومی که موارد استاندارد رعایت نمی‌شود  جلوگیری می‌شود.

وی، با بیان اینکه در بسیاری از مراکز عمومی آسانسورها شرایط خوبی ندارد تاکید کرد:  در بازرسی‌های ادواری دستور پلمپ آسانسورهایی که شرایط خوبی ندارد، صادر شده است.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به  اینکه آسانسورهای چهار هتل و هتل آپارتمان بوشهر پلمپ شد تصریح کرد: به مدیران ساختمان‌های اماکن عمومی دارای آسانسور از جمله هتل‌ها در خصوص اخذ گواهینامه استاندارد و ایمنی  اخطارهای لازم ارائه شده که عدم پیگیری آنها سبب پلمپ آسانسورهای فاقد گواهینامه بازرسی  از جمله 4 هتل و هتل‌آپارتمان در شهر بوشهر شده است.

بهره‌مند با بیان اینکه شورای عالی استاندارد اخذ گواهی ایمنی و کیفیت را برای آسانسورها اجباری کرده است خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت آسانسورها که عدم ایمنی آنها خطرات جبران ناپذیری برای سرنشینان و کاربران آن ایجاد می‌کند، شورای عالی استاندارد اخذ گواهی ایمنی و کیفیت را برای آسانسورها اجباری کرده است.

وی با تاکید بر اخذ گواهینامه استاندارد در آسانسورهای مراکز عمومی بیان کرد: به منظور پیشگیری از بروز هر گونه حوادث احتمالی، همه دستگاه‌های اجرایی و مسئولان و متولیان اماکن عمومی و مسکونی استان بوشهر با جدی گرفتن این موضوع نسبت به دریافت گواهینامه بازرسی آسانسور اقدام  کنند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر تاکید کرد: در صورت عدم دریافت گواهینامه بازرسی آسانسور، مسئولیت حوادث و سوانح احتمالی بر عهده مالکان و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور است.

بهره‌مند با بیان اینکه استاندارد آسانسور باید اعتبار داشته باشد افزود: بیمه سرنشین آسانسور باید تمدید شود و سرویس و نگهداری آن توسط شرکت دارای پروانه طراحی و مونتاژ از سازمان صنعت، معدن و تجارت و قرارداد رسمی سرویس و نگهداری انجام گیرد.