جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

آزمایشگاه‌های رشته‌های مختلف دانشگاهی نوسازی و تجهیز می‎شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آزمایشگاه‌های رشته‌های مختلف دانشگاهی نوسازی و تجهیز می‎شود

آزمایشگاه‌های رشته‌های مختلف دانشگاهی نوسازی و تجهیز می‎شود

آزمایشگاه‌های رشته‌های مختلف دانشگاهی نوسازی و تجهیز می‎شود

با برداشتن تحریم‌ها وسائل آزمایشگاه‌های رشته‌های مختلف دانشگاه‌ها به ویژه  در رشته های فیزیک و شیمی نوسازی و تجهیز می‌شود.

معاون امورمجلس و استان‌های وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در نشست بررسی مشکلات دانشگاههای استان  با تاکید بر تعامل با دانشگاه‌های معتبر خارجی گفت در دوران پسا برجام زمینه تعامل با دانشگاه‌های معتبر خارجی به ویژه کشورهای اسلامی فراهم می‌شود.

آقای روشن افزود در راستای توسعه دیپلماسی علمی زمینه حضور استادان کشورهای دیگر به ایران و استادان ایرانی در آن کشورها فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه در شرایط تحریم برخی کشورها از فروش بخشی از وسایل مورد نیاز آزمایشگاهها خودداری می‌کردند گفت با تصویب لایحه بودجه‌ای که بخش‌هایی از آن مربوط به تجهیز آزمایشگاههای دانشگاه‌ها است گام مهمی برای نوسازی ازمایشگاهها برداشته می‌شود.

همچنین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور هم گفت با توجه به افزایش اختراعات در حوزه دانشجویی حمایت از اختراع دانشجویان از سوی وزارت علوم ضروری است.

آقای نجفی افزود محدودیتهای اقتصادی و خروج از تحریم‌ها امروز واقعیتی است که دانشگاهها باید بتوانند از آن خارج شوند.

وی از افزایش 30 برابری دانشجویان نسبت به قبل از انقلاب خبرداد و گفت قبل از انقلاب تنها 140  هزار دانشجو در کشور وجود داشت و امروز بیش از چهار میلیون دانشجو در دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند.