سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

اردوهای جهادی در مناطق محروم دشتی برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اردوهای جهادی در مناطق محروم دشتی برگزار می‌شود

اردوهای جهادی در مناطق محروم دشتی برگزار می‌شود

اردوهای جهادی در مناطق محروم دشتی برگزار می‌شود

 

فرماندار شهرستان دشتی گفت: خدمات رسانی به مناطق محروم و دور افتاده شهرستان دشتی در قالب اردوهای جهادی و هجرت ۳ در فصل تابستان برگزار می‌شود.
غلامرضا مهرجو در جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای جهادی و هجرت شهرستان دشتی با بیان اینکه طرح اردوهای جهادی حرکتی ارزشمند و ماندگار است اظهار داشت: برگزاری اردوهای جهادی صرف نظراز آثار و برکات این اقدام خداپسندانه و نقش تربیتی آنها، یک حرکت بسیار ارزشمند و ماندگار است.
وی با بیان اینکه از ظرفیت اردوهای طرح هجرت برای برطرف کردن نیازهای شهرستان استفاده می‌شود افزود: در بین جوانان شرکت کننده در طرح اردوهای جهادی افرادی با تخصص‌های مختلف وجود دارد که می‌توان در بخش‌های مختلف از توانمندی آنان بهره گرفت.
فرماندار دشتی هدف از برگزاری این اردوها را گسترش فرهنگ ایثار و سازندگی در کشور برشمرد و گفت: انجام کارها با هزینه پایین و ترویج روحیه کار و تلاش در بین جوانان از مهم‌ترین اهداف این اردوهاست.
مهرجو با بیان اینکه اردوهای جهادی با هدف خدمت به مردم محروم و غنی کردن اوقات فراغت جوانان انجام می‌شود افزود: برگزاری این اردوها یک کار فرهنگی برای تقویت ارزش‌های اسلامی و اعتقادی جوانان است.
وی تاکید کرد: این اقدام ارزشمند سبب می‌شود فرهنگ کار، کمک به هم نوع و محرومیت‌زدایی در سطح جامعه نهادینه شود.
مهرجو همکاری همه دستگاههای اجرایی دشتی در برگزاری اردوهای جهادی مورد تاکید قرارداد و تصریح کرد: هر ساله باید بعد از اتمام این دوره‌ها مسائل و مشکلات مورد بررسی و آسیب شناسی شود تا انشاالله درهر سال نواقص و کاستی‌ها را بر طرف کنیم و این اردوها به شکل کارآمد برگزار شود.
وی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های اردوهای جهادی در مناطق محروم بیان کرد: تیم‌های اعزامی به اردوهای جهادی علاوه بر اجرای طرح‌های عمرانی در زمینه‌های آموزشی، بهداشتی، درمانی و طرح‌های اقتصاد مقاومتی فعالیت می‌کنند.
فرماندار دشتی خواستار همکاری همه دستگاه‌های اجرایی با بسیج سازندگی شد و افزود: دستگا‌هها با فراهم کردن نیازهای گروه‌های جهادی به ارتقا کیفیت خدمات انجام شده در روستا‌ها کمک کنند.