سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

ارتفاع موج در سواحل استان بوشهر تا ۲۷۰ سانتیمتر افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

ارتفاع موج در سواحل استان بوشهر تا ۲۷۰ سانتیمتر افزایش می‌یابد

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: به سبب وزش باد شدید و متلاطم شدن خلیج فارس ارتفاع موج در سواحل استان بوشهر تا ۲۷۰ سانتیمتر افزایش می‌یابد.

ارتفاع موج در سواحل استان بوشهر تا ۲۷۰ سانتیمتر افزایش می‌یابد

 

نادر شفیع‌خدایی با بیان اینکه آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و احتمال گرد و خاک و کاهش دید پیش بینی شده اظهار داشت: جهت باد  در این استان شمال غربی با سرعت 18 تا 44 و در سواحل استان گاهی تا 52 کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.
وی با بیان اینکه  سواحل استان بوشهر متلاطم  و مواج است تصریح کرد: به سبب وزش باد شدید شمال غربی  خلیج فارس مواج  است که تا آخر هفته  این وضعیت در سواحل استان بوشهر ادامه دارد.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به اینکه سرعت وزش باد در استان بوشهر به 52 کیلومتر در ساعت می‌رسد افزود: ارتفاع موج در قسمت‌های شمالی خلیج فارس تا 210 و در قسمت‌های مرکزی و جنوبی تا 270 سانتیمتر افزایش می‌یابد.
شفیع‌خدایی با تاکید بر پرهیز از دریاروی دریانوردان گفت: با توجه به متلاطم بودن خلیج فارس و افزایش ارتفاع موج از دریانوردان استان بوشهر خواسته  می‌شود از  تردد دریایی خودداری شود.
وی از کاهش دید به سبب بروز پدیده گرد و غبار خبرداد و افزود: با توجه به وضعیت پیش بینی شده شرایط برای بروز پدیده گرد و خاک و کاهش دید در استان بوشهر مساعد است.