سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

ارتفاعات دشتستان یادآور حماسه‌ زنان لرده علیه متجاوزان انگلیسی است - نمایش محتوای خبر

 

 

ارتفاعات دشتستان یادآور حماسه‌ زنان لرده علیه متجاوزان انگلیسی است

ارتفاعات دشتستان یادآور حماسه‌ زنان لرده علیه متجاوزان انگلیسی است

ارتفاعات دشتستان یادآور حماسه‌ زنان لرده علیه متجاوزان انگلیسی است

حماسه زنان لرده دشتستان نگینی بر تاریخ جنگ جهانی اول علیه متجاوزان انگلیسی در جنوب ایران است که ارتفاعات دشتستان یکی از مناطق بکر و دیدنی حماسه‌ مردان و زنان منطقه ارم روستای لرده علیه متجاوزان انگلیسی است.

جای‌جای استان ولایت‌مدار و استعمارستیز بوشهر حاکی از مبارزه با متجاوزان است که منطقه دشتستان تاریخ درخشانی در مبارزه علیه متجاوزان دارد.

ارتش انگلیس برای تعقیب مبارزان دشتستانی به سمت منطقه لرده در کوه‌های گیسکان هجوم می‌برند و در پی درگیری آنها با مبارزان، زنان لرده‌ای منطقه نیز دوش به دوش مبارزان تفنگ به دست در مقابل حمله انگلیسی‌ها به مبارزه می‌پردازند.

شکست سخت انگلیسی‌ها در مقابل زنان لرده‌ای تفنگ به دست درس عبرتی در تاریخ نظامی انگلیس به صاحبان‌منصبان و سربازان این کشور بود.

مسئولان شهرستان دشتستان برای تبریک و تقدیر از حماسه مردان وزنان لرده‌ای و نیز بررسی مسائل و مشکلات روستای لرده راهی این روستا شدند.

بخشدار ارم در این بازدید منطقه لرده را  از نقاط مهم دانست و اظهار داشت: یکی از مناطق بکر و دیدنی و حماسه‌ای منطقه ارم روستای لرده است که در ارتفاعات بخش ارم واقع شده است.

مسعود صیادی افزود: یکی از ویژگی‌های مهم این روستا که بسیار مهم است تاریخ این روستا است.

وی با بیان اینکه تاریخ این روستا ثبت زنان و مردانی حماسه‌ای است که در دفاع از مرزوبوم و بیرون راندن متجاوزان انگلیسی نقش مهمی داشته‌اند خاطرنشان کرد: شیرزنان لرده‌ای که تفنگ به دوش در کنار مردان و دوشادوش آنها به پا خواستند و از کیان و مرزوبوم استان بوشهر دفاع کردند.

بخشدار ارم دشتستان لرده را سرزمین مقاومت و ایثار و مبارزه با استعمار دانست و تصریح کرد: سرزمین زنان و مردان شیردل تفنگ به دوش در مقابل متجاوزان و استکبار ایستادند و به ما درس شهامت و ایثار دادند