جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

اراضی پرورش میگوی استان بوشهر افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

اراضی پرورش میگوی استان بوشهر افزایش می‌یابد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار بوشهر گفت: اراضی پرورش میگو در استان بوشهر از ۳هزار و ۸۰۰ هکتار به ۴ هزار و ۲۰۰ هکتار افزایش می‌یابد.

اراضی پرورش میگوی استان بوشهر افزایش می‌یابد

 

 سعید زرین‌فر در  نخستین نشست کمیته راهبری پرورش میگوی استان بوشهر با اشاره به اینکه ساحل مهم‌ترین ظرفیت  این استان در عرصه‌های پرورش آبزیان است اظهار داشت: بهره مندی استان از دریا و امکان استفاده از صنایع وابسته به آن از قبیل شیلات و آبزی پروری از مزیت‌های منحصر به فرد استان بوشهر است.
وی با تاکید بر حفظ اکوسیستم دریا و محیط زیست گفت:  همه دستگاه‌های اجرایی ذیربط در حوزه آبزی‌پروری در بهره‌گیری مؤثر و سودمند از این ظرفیت با حفظ اکوسیستم دریا و محیط زیست  همکاری کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار بوشهر از راه‌اندازی 10 سایت پرورش میگو در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد:  10 سایت پرورش میگو در  مساحتی حدود 3 هزار و 800 هکتار در استان فعال است که امسال پرورش دهندگان میگو افزون بر 9 هزار و 11 تن میگو تولید کردند.
زرین‌فر با اشاره به اینکه پرورش دهندگان میگو 10 درصد بیش از سال گذشته میگو تولید کردند تصریح کرد: پرورش دهندگان میگو در استان بوشهر در هر هکتار 2.4 تن میگو برداشت کردند که نسبت به سال قبل 20 درصد افزایش دارد.
وی تاکید کرد: با توجه به قابلیت استان بوشهر در حوزه پرورش آبزیان ضروری است با ارائه تمهیدات و امکانات لازم زمینه افزایش تولید بیش از گذشته فراهم شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار بوشهر به افزایش تعداد مزارع پرورش میگو در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: مزارع پرورش میگو از 230 مزرعه  در سال آینده به 250 مزرعه افزایش می‌‌یابد.
زرین‌فر از افزایش اراضی پرورش میگو در استان بوشهر خبرداد و گفت: اراضی پرورش میگو در استان بوشهر از 3هزار و 800 هکتار به 4 هزار و 200 هکتار  افزایش می‌یابد.
در این نشست ضمن بررسی مشکلات بیمه آبزیان در سال‌های گذشته ، مقرر شد اداره کل شیلات استان بوشهر نسبت به پیگیری اصلاح دستور العمل سالانه بیمه برای سال آینده اقدام کند.
 برق‌دار شدن سایت‌های پرورش میگوی فاقد برق و فراهم شدن تسهیلات بانکی بمنظور مکانیزه کردن حوضچه‌های پرورش میگو بمنظور ارتقاء بهره وری تولید از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.