جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

آذین بندی شهرها در دهه امامت - ولایت سبب ایجاد روحیه نشاط و شادمانی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آذین بندی شهرها در دهه امامت - ولایت سبب ایجاد روحیه نشاط و شادمانی می‌شود

آذین بندی شهرها در دهه امامت - ولایت سبب ایجاد روحیه نشاط و شادمانی می‌شود

آذین بندی شهرها در دهه امامت - ولایت سبب ایجاد روحیه نشاط و شادمانی می‌شود

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست هماهنگی برنامه‌های عید غدیر در استان بوشهر با بیان اینکه  عید غدیر دارای خصوصیات و ویژگی‌های خاصی است اظهار داشت: عید غدیر یک ویژگی فوق‌العاده دارد و آن این است که حرف آخر تمامی جریانات تاریخی و دینی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه عید غدیرخم از جایگاه مهمی در ادوار تاریخی برخوردار است، خاطر‌نشان کرد: برخی جریانات زندگی انسان در طول تاریخ  مقدمه‌اند و آن چیزی که خیلی مهم است، حرف آخر است که  تمامی ادیان به اسلام، تمامی کتب به قرآن و تمامی انبیاء به پیامبر گرامی اسلام(ص) ختم شدند و تمامی حرف آخر اسلام و قرآن و پیامبر، غدیر است.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری با اشاره به اینکه حذف غدیر از برنامه‌های مهم دشمنان اسلام بود گفت: خیلی‌ها می‌خواستند این حرف آخر «غدیر» را حذف یا تحریف کنند که بتوانند بهره‌برداری از آن کنند اما چون خداوند می‌خواهد دین خود را حفظ کند نگذاشته که واقعه غدیر و این حرف آخر از بین برود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با تاکید بر پاسداشت غدیر خم به‌عنوان خط هدایت نهایی تاریخ خاطرنشان کرد: پاسداشت عید غدیر، پاسداشت تمامی ادیان الهی، کتب آسمانی و پیامبران و حفظِ خط هدایت نهایی تاریخ است.

امام‌جمعه بوشهر با بیان اینکه توجه به عید غدیر که عیدالله اکبر است یک کار استراتژیک، بنیادین و اساسی است، افزود: توجه، اعتلاء و ترویج فرهنگ غدیر، احیاء صراط مستقیم، احیاء ادیان الهی و نجات و کمال انسان است.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری با بیان اینکه غدیر خط هدایت است، گفت: باید غدیر را به‌عنوان خط هدایت الهی معرفی کنیم و تمامی برنامه‌ریزی و نگاه ما باید به این سمت باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به برنامه‌ها و جشن‌های این عید و دهه امامت و ولایت خاطرنشان کرد: محصول جشن‌هایی که در ایام عید غدیر برگزار می‌شود باید ایمان به غدیر باشد و محتواگرایی و داشتن خروجی فرهنگی در برنامه‌های مرتبط با غدیر باید به عنوان یک اصل در نظر گرفته شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر اطعام عمومی و علنی در عید غدیر را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: یکی از برنامه هایی که در عید غدیر در استان به ویژه شهر بوشهر برگزار می‌شود اطعام و پخت به صورت علنی است که ستاد بازسازی عتبات عالیات متولی این کار است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه آذین بندی شهرها در دهه امامت ولایت سبب ایجاد روحیه نشاط و شادمانی می‌شود، تأکید کرد: چهره شهرهای استان بوشهر باید در دهه امامت و ولایت، رنگ غدیر بگیرد.