جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

آخرین عرشه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی نصب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

آخرین عرشه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی نصب شد

آخرین عرشه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی با وزن دو هزار و ۳۰۰ تن، بامداد امروز در میدان گازی پارس جنوبی با موفقیت نصب شد.

آخرین عرشه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی نصب شد

 

مجری طرح توسعه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی ، با اشاره اجرای دقیق و بدون حادثه نصب عرشه 17B   در موقعیت میدان گازی پارس جنوبی اظهار داشت: از ماه گذشته این عرشه آمادگی کامل به منظور نصب بر روی جکت را داشته است، اما به سبب شرایط ناپایدار جوی ، اهمیت رعایت الزامات ایمنی و توجه به شاخص‌های استانداردسازی مراحل لیفت و نصب، به محض دریافت گزارش وضعیت پایدار آب و هوا ، سرعت جهت باد و موج دریا، این عملیات بامداد امروز انجام شده است.
حسن بویری پیشرفت فیزیکی عرشه 17B را 98 درصد برشمرد و عنوان کرد: نصب این عرشه با ظرفیت تولید روزانه 500 میلیون فوت مکعب معادل 14.5  میلیون متر مکعب توسط شناور شرکت صنعتی دریایی ایران( صدرا) انجام شده است.
بویری با اشاره به آغاز فعالیت‌های هوک آپ و اتصالات سکوی 17B ، در مورد زمان راه اندازی این سکو گفت: با راه اندازی سکوی 17B تا پایان امسال ، فازهای 17 و 18 پارس جنوبی بخش فراساحل و پالایشگاه خشکی با ظرفیت طراحی شده به بهره برداری کامل می‌رسد.
تولید گاز از ردیف دوم شیرین سازی فازهای 20و 21 پارس جنوبی آغاز شد
تولید گازشیرین از  ردیف دوم شیرین سازی پالایشگاه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی آغاز شد.
 مجری فازهای 20 و 21 پارس جنوبی با اعلام بهره برداری از دومین ردیف شیرین سازی پالایشگاه این فازها گفت :‌ فرایند شیرین سازی گاز دراین ردیف و تزریق آن به شبکه سراسری با ثبت رکوردی تازه، در مدت 23 ساعت انجام شده است .
علیرضا عبادی از تولید و ذخیره سازی میعانات گازی در این فازها خبر داد و افزود: از آغاز فرایند پالایش گاز این فاز ها از هفته گذشته تاکنون 90 هزار بشکه معادل ارزی روزانه یک میلیون و  200 هزار دلار ، میعانات گازی در این فازها تولید شده است.
عبادی با اشاره به ورود تدریجی سایر بخش های پالایشگاه به چرخه تولید محصولات با ارزش عنوان کرد: از ابتدای هفته آینده واحد تولید اتان این فاز ها راه اندازی شده و ارسال اولین محموله اتان تولیدی فازهای20 و 21  پارس جنوبی به مجتمع های پتروشیمی آغاز می‌شود.