سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

اختلاف افکنی بین شیعه و سنی مهمترین هدف دشمن است - نمایش محتوای خبر

 

 

اختلاف افکنی بین شیعه و سنی مهمترین هدف دشمن است

امام جمعه موقت بوشهر گفت: اختلاف افکنی بین شیعه و سنی از مهمترین هدفهای دشمن است که ضمن هوشیاری در عرصه‌های مختلف باید به منویات ولایت فقیه در این خصوص توجه و عمل شود.

اختلاف افکنی بین شیعه و سنی مهمترین هدف دشمن است

 

حجت الاسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه های نماز جمعه بوشهر افزود: اتحاد و همدلی میان شیعه و سنی تمام نقشه های تفرقه انگیز دشمن را نقش برآب می کند. 
وی با تاکید بر برپایی آئینهای جشن و سرور در میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: برپایی جشن و سرور با حضور مسلمانان شیعه و سنی امری مهم و ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد. 
هاشمی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مفتح اظهار کرد: امام راحل و رهبر معظم انقلاب همواره بر تقویت وحدت حوزه و دانشگاه تاکید داشته و دارند. 
وی تصریح کرد: وحدت حوزه و دانشگاه تجلی حرکت فرهنگی در جامعه و یکی از راهکارهای اساسی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن اتحاد دو قشر حوزوی و دانشگاهی است. 
هاشمی اظهار کرد: تحکیم وحدت حوزه و دانشگاه منجر به تقویت انقلاب اسلامی و خنثی کردن توطئه های دشمن می شود. 
وی با اشاره به آزاد سازی حلب گفت: حلب یکی از شهرهای مهم و استراتژیک سوریه است که با تعامل تکفیریها و برخی از سران کشورهای عربی و همکاری استکبار جهانی اشغال شد اما با تلاش جبهه مقاومت و ارتش سوریه آزاد شد. 
امام جمعه موقت بوشهر افزود: دشمن در اشغال شهر حلب مانورهای سیاسی فراوانی انجام داد ولی با تلاش جبهه مقاومت و ارتش سوریه این شهر آزاد شد. 
هاشمی تصریح کرد: آزادی شهر حلب بهترین هدیه الهی در هفته وحدت و بیانگر شکست جبهه استکبار است. 
خطیب نمازجمعه بوشهر با تاکید بر حفظ منطقه آزاد شده، افزود: لازم است با اتحاد و برنامه ریزی مناسب میان جبهه مقاومت اسلامی و ارتش سوریه برای آزادی دیگر مناطق اشغالی نیز اقدام شود. 
امام جمعه موقت بوشهر تاکید کرد: پیروزی مسلمانان در آزادی حلب بیانگر شکست جبهه سعودی، قطری و استکبار جهانی است با این وجود مسلمانان باید مراقب فتنه دشمن باشند. 
هاشمی در خصوص برجام گفت: اوباما با وتو نکردن تحریم 10 ساله علیه نظام جمهوری اسلامی ایران آنرا قانونی کرد که این نقض صریح برجام است. 
وی اظهار کرد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب 'آمریکا قابل اعتماد نیست' ولی هنوز برخی افراد فریب خورده به وعده‌های این سران اعتماد دارند.