جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

اختصاص 5560میلیارد ریال اعتبار به شهرداری های استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 5560میلیارد ریال اعتبار به شهرداری های استان بوشهر

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: در هفت ماه امسال پنج هزار و 560 میلیارد ریال اعتبار به شهرداری های این بوشهر اختصاص یافت.

اختصاص 5560میلیارد ریال اعتبار به شهرداری های استان بوشهر

 

ناصر باستی روز سه شنبه در نشست با شهرداران استان بوشهر افزود: از میزان اعتبار یاد شده سه هزار و 160 میلیارد ریال در بخش عمرانی و برای اجرای 300 پروژه اختصاص یافته است.
وی بیان کرد: دو هزار و 400 میلیارد ریال نیز برای هزینه های جاری شهرداری ها تخصیص اعتبار یافت.
باستی گفت:حجم بالای اعتبار تخصیصی یک فرصت مناسب برای شهرداری های استان بوشهر است تا بتوانند با این منابع پاسخگوی بخشی از نیازهای خود در راستای توسعه شهرهای استان باشند.
باستی گفت: بالغ بر دو سوم جمعیت استان بوشهر معادل 750 هزار نفر شهرنشین هستند که این امر رسالت سنگین خدمت رسانی به شهروندان توسط شهرداران 37 گانه این را دوچندان کرده است.
معاون امور عمرانی استانداری بوشهر یادآور شد: هیچکدام از شورای اسلامی شهرهای استان نمی توانند مصوبه بکارگیری نیرو به شهرداری ها را بدهند و در صورت وقوع امری غیر قانونی است و شهرداری های برای تامین نیروی مورد نیاز باید بر اساس ابلاغیه سازمانی اعلام شده عمل کنند.
معاون امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: ترک تشریفات در پروژه ها نیز باید منطقی باشد و در این موضوع شهرداری نباید درخواست خارج از سقف از شوراها داشته باشند.
وی ادامه داد: در طول سالیان گذشته سازمان همیاری شهرداری ها زیان ده بوده و در این راستا چناچنه پروژه ای به سازمان یاد شده واگذار شود همراه با ترک تشریفات خواهد بود.