جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

اختصاص 25 درصد اراضی شهرکهای صنعتی استان بوشهر به فضای سبز - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 25 درصد اراضی شهرکهای صنعتی استان بوشهر به فضای سبز

اختصاص 25 درصد اراضی شهرکهای صنعتی استان بوشهر به فضای سبز

اختصاص 25 درصد اراضی شهرکهای صنعتی استان بوشهر به فضای سبز

مهدی صفوی روز چهارشنبه در نشست با مسئولان واحدهای صنعتی و تولیدی استان بوشهر افزود: یکی از مهمترین اهداف ایجاد شهرکها و نواحی صنعتی، حرکت برای توسعه پایدار است که در این ارتباط توجه به مسائل زیست محیطی در این مناطق از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
وی اضافه کرد: برای احداث شهرکهای صنعتی مطالعات و ارزیابی‌ها منطبق با ضوابط و مقررات زیست محیطی انجام شده و با ایجاد زون بندی شهرکها فعالیت‌های مشابه را برای کنترل بهتر در کنار یکدیگر قرار می‌دهیم.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر در باره مدیریت پسماندها در شهرکهای صنعتی گفت: با هماهنگی محیط زیست این کار در محدوده شهرک‌های صنعتی انجام می‌شود و نفس وجود شهرک‌های صنعتی بدلیل مطالعات اولیه کمک موثری به حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلایندگی بیشتر کرده و با جلوگیری از پراکندگی صنایع هزینه‌های این کنترل را هم کاهش داده و از انحرافات جلوگیری می‌کند.
وی همچنین با اشاره به اجرای شبکه‌های جمع آوری و احداث تصفیه‌خانه فاضلاب مرکزی در شهرکها و نواحی صنعتی استان بوشهر بیان کرد: امکانات زیربنایی شهرک‌های صنعتی در زمینه ایجاد شبکه‌های جمع آوری و احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب مرکزی در شهرکها و نواحی صنعتی مورد توجه قرار دارد زیرا با ایجاد تصفیه خانه‌های فاضلاب و استحصال پساب به حفظ محیط زیست کمک می‌شود.
صفوی یادآور شد: هم اکنون 2 شهرک صنعتی بوشهر و برازجان به سیستم شبکه‌های جمع آوری و احداث تصفیه‌خانه فاضلاب مرکزی مجهز است.
وی ادامه داد: کاشت نهال های مقاوم، استفاده از سیستم‌های آبیاری تحت فشار صرفه جو، برنامه‌ریزی برای استفاده مجدد از پساب تصفیه شده فاضلاب شهرکهای صنعتی برای آبیاری و استفاده در صنایع از دیگر اقدامات شهرکها و نواحی صنعتی استان بوشهر برای حفاظت محیط زیست است.