جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص ۱۰ درصد از زکات استان بوشهر به امور فرهنگی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص ۱۰ درصد از زکات استان بوشهر به امور فرهنگی

امام جمعه بوشهر گفت: توسعه زیر ساخت‌های فرهنگی یکی از ضروریات است که ۱۰ درصد از زکات جمع‌آوری شده باید به امور فرهنگی تخصیص یابد.

اختصاص ۱۰ درصد از زکات استان بوشهر به امور فرهنگی

 

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه مردم این استان در اجرای فرائض دینی خود را موظف و مکلف می‌دانند اظهار داشت: مردم ولایت‌مدار و دین‌دار استان بوشهر در عرصه‌های دینی و مذهبی حضوری فعال دارند که این مهم در حوزه‌های مختلف آشکار است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه پرداخت زکات در استان بوشهر یکی از رسالت‌های مردم به ویژه کشاورزان است خاطر نشان کرد: استان بوشهر در بخش زکات در کشور برتر است و تمام شاخصه ‌های توسعه در امر زکات در استان بوشهر وجود دارد.
امام جمعه بوشهر با اشاره به تعیین مسئولیت اعضای شورای زکات استان بوشهر تاکید کرد: دستگاه‌هایی که متولی مدیریت زکات هستند باید در شورای زکات مسئولیت خود را تبیین کنند که بر این اساس نیاز به انعقاد و تنظیم تفاهم نامه‌ و موافقت نامه‌ است.
صفایی بوشهری با بیان اینکه بیش از 60 درصد زکات دریافتی در حوزه فقرزدایی هزینه می‌شود گفت: با توجه به رویکرد نوین کمیته امداد در هزینه کرد زکات جمع‌آوری شده اکنون با تخصیص 60 درصد در فقرزدایی و 40 درصد در اجرای طرح‌های عمرانی بخشی از مشکلات فقرزدایی برطرف شده است.
وی با بیان اینکه زکات در توسعه هر منطقه نقش مهمی باید داشته باشد گفت: یکی از عوامل موثر پرداخت زکات معادل و رشد و توسعه‌ای است که در منطقه ایجاد می‌کند.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به محدودیت اعتباری برای تخصیص در حوزه امور فرهنگی تاکید کرد: در این راستا با توجه به  اهمیت توسعه زیرساخت‌های فرهنگی 10 درصد از زکات جمع آوری شده استان بوشهر باید به امور فرهنگی تخصیص یابد.
امام جمعه بوشهر افزود: برای تخصیص اعتبارات زکات در اجرای طرح‌های فرهنگی در استان بوشهر باید راهکاری برای تخصیص معادل آن دیده شود.