جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

احسان عبدی‌پور - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

احسان عبدی‌پور

دانلود

احسان عبدی‌پور ،زاده ۱۸ آبان (1359)کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس. فارغ‌التحصیل فیلم‌نامه‌نویسی از دانشکده‌ی سینما تئاتر دانشگاه تهران. برنده‌ی جایزه‌ی خلاقیت و استعداد درخشان ویژه‌ی فیلم‌سازان اول برای فیلم «تنهای تنهای تنها». عبدی‌پور کارگردانی فیلم‌های تلویزیونی «افسانه ۹۸»، «توریست» و «همسنگار» را در کارنامه‌اش دارد. فیلم سینمایی «پاپ» نیز ساخته‌ی او است.

کارگردان:

تیک آف ۱۳۹۴

پاپ ۱۳۹۲

تنهای تنهای تنها ۱۳۹۱

افسانه ۹۸فیلم تلویزیونی ۱۳۸۹

نویسنده:

تیک آف ۱۳۹۴

پاپ ۱۳۹۲

تنهای تنهای تنها ۱۳۹۱

افسانه ۹۸فیلم تلویزیونی

ورودم به سینمای اکران و سینمای حرفه ای از یک طغیان شروع شد

من پس از اینکه از دانشکده فارغ التحصیل شدم، رفتم سراغ فیلمبرداری و مدتی را دستیار فیلمبردار بودم. اما سر یکی از کارها بود که یک مدیر تولید توهین بدی به من کرد. همین باعث شد که تصمیم گرفتم که از آن کار بیرون بیایم و بروم اولین فیلم نامه ام را بنویسم. یادم است که رفتم زیر سینک ظرفشویی و همان در جا 25 صفحه داستانی که خیلی وقت بود در ذهن داشتم را نوشتم.

وی ادامه داد: این فشار از لحاظ اقتصادی بر من وارد بود، همه چیز برای ورودم به سینمای اکران و سینمای حرفه ای از همین طغیانی شروع شد. فیلمنامه ام را برای ساخت به معاون سیمای بوشهر تحویل دادم و اولین فیلم را با کف تولید یک فیلم ویدئویی ساختم. با بچه شهرستانی‌های همین دانشکده کار را شروع کردم قبل از آن هم هیچ فیلم کوتاهی نساخته بودم. آن زمان جشنواره فیلم فجر، یک بخش ویدیویی داشت و فیلم من به شکلی کاملا اتفاقی وارد این بخش شد و در همان دوره جایزه گرفت.