سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

احداث بزرگترین مجتمع ورزشی جنوب کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث بزرگترین مجتمع ورزشی جنوب کشور

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر از احداث بزرگ‌ترین مجتمع ورزش جنوب کشور در شهرستان کنگان و برگزاری مسابقات بین‌المللی فوتبال ساحلی در بوشهر با حضور چهار تیم خارجی خبر داد.

احداث بزرگترین مجتمع ورزشی جنوب کشور

 

احمد بهروزیان‌فر در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش با اشاره به طرح‌های مهم ورزشی در استان بوشهر اظهار داشت: مجتمع بزرگ کنگان با 178 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری در 32 هزار مترمربع احداث شده و قرار است با حضور مقام عالی وزارت ورزش و جوانان افتتاح شود.
وی بیان کرد: این مجتمع شامل زمین چمن مصنوعی، رختکن، خوابگاه 150 نفره، سالن سقف کوتاه و سالن 1500 نفری است که به‌زودی افتتاح می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر خاطرنشان کرد: ورزشگاه 15 هزار نفری بوشهر به عنوان یکی از پروژه‌های مهم استان بوشهر است که از شروع به ساخت این پروژه 11 سال می‌گذرد.
بهروزیان‌فر افزود: با پیگیری‌های استاندار بوشهر، بخشی از اجرای این پروژه برعهده استان گذاشته شده و توانستیم بخش مهمی از کار را پیش ببریم و این طرح در حال حاضر 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم تا دهه فجر یا پایان امسال تکمیل شود.
وی با بیان اینکه سرانه اماکن ورزشی استان بوشهر 84 سانتیمترمربع است، خاطرنشان کرد: سرانه ورزش روباز 69 مترمربع و فضای سرپوشیده هم 15 سانتیمترمربع است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر با بیان اینکه 114 سالن ورزشی در استان بوشهر داریم، بیان کرد: از این تعداد 84 سالن در شهرها و 30 سالن هم در روستاهای استان احداث شده و مورد استفاده قشرهای مختلف است.
بهروزیان‌فر با اشاره به وجود 62 زمین چمن مصنوعی در استان، گفت: 49 زمین در شهرها و 13 زمین هم در روستاهای استان بوشهر احداث شده است، ضمن اینکه پنج استخر سرپوشیده هم در استان داریم.
وی گفت: متراژ کل فضاهای ورزشی سرپوشیده استان 146 هزار و 826 مترمربع و فضاهای روباز 725 هزار و 580 مترمربع است و در مجموع کل مساحت فضای ورزشی استان بوشهر 866 هزار و 300 مترمربع برآورد می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر با قدردانی از حمایت استاندار بوشهر در ساخت چمن مصنوعی در نقاط مختلف استان بوشهر تصریح کرد: در شهرهای استان بوشهر به ازای هر 5 هزار نفر یک چمن مصنوعی احداث شده است.
بهروزیان‌فر با بیان اینکه امسال برای تکمیل طرح‌های ورزشی استان بوشهر 20 میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده است، گفت:  در نیمه نخست امسال 47 هزار ورزشکار سازمان‌یافته در استان بوشهر شناسایی شدند.
 وی با اشاره به هماهنگی صورت گرفته برای برگزاری تورنمنت پنج‌جانبه فوتبال ساحلی در بوشهر گفت: انجام این تورنمنت تصویب شده و قرار است با حضور تیمهای پرتقال، اسپانیا، برزیل و روسیه و ایران به میزبانی بوشهر برگزار شود.