جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

احتمال آبگرفتگی معابر در برخی مناطق جنوبی استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

احتمال آبگرفتگی معابر در برخی مناطق جنوبی استان بوشهر

احتمال آبگرفتگی معابر در برخی مناطق جنوبی استان بوشهر

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: روزهای پنج شنبه و جمعه نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و تلاطم دریا در سواحل جنوبی استان هشدار داده می شود.

پیام مساعدی شامگاه چهارشنبه افزود: باتوجه به افزایش و تقویت ناپایداری های جوی و پیش بینی می شود روزهای پنجشنبه و جمعه در مناطق جنوبی استان بوشهر بارش باران همراه با رعد و برق و تندباد لحظه ای باشد که جهت جلوگیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم پیش بینی شود.
وی یادآورشد: از روز سه شنبه هفته جاری با ورود امواج ناپایدار به استان بوشهر بر تراکم ابرها افزوده شده و پیش بینی می شود به تناوب این شرایط تا اوایل هفته آینده ادامه داشته باشد و در برخی مناطق نیز شاهد بارش های پراکنده باران باشیم. 
مساعدی ادامه داد: با توجه به مدل های پیش بینی جوی شدت ناپایداری بر روی خلیج فارس است که طی روزهای شنبه و یکشنبه آینده علاوه بر تقویت این ناپایداری ها انتظار می رود سطح استان نیز با شدت بیشتری تحت تاثیر قرار گیرد.
مساعدی گفت: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر نیمه ابری گاهی تمام ابری و در برخی نقاط همراه با بارش پراکنده باران و احتمال رعد و برق و تندباد لحظه ای پیش بینی می شود.
وی یادآور شد: در این مدت جهت باد شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت 8 تا 30 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده که در برخی از ساعت ها به 42 کیلومتر در ساعت نیز می رسد.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: در این مدت ارتفاع موج در خلیج فارس 30 تا 90 سانتیمتر پیش بینی شده که که در هنگام وزش تندباد به120 سانتیمتر نیز می رسد.