جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

اجرای 672 طرح اشتغال زایی برای مددجویان روستایی بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای 672 طرح اشتغال زایی برای مددجویان روستایی بوشهر

اجرای 672 طرح اشتغال زایی برای مددجویان روستایی بوشهر

اجرای 672 طرح اشتغال زایی برای مددجویان روستایی بوشهر

احمد لطفی روز یکشنبه در جلسه کار گروه اشتغال کمیته امداد استان بوشهر افزود: یکی از خدمات اثربخش کمیته امداد در حوزه توانمند سازی مدجویان زیر پوشش، ایجاد زمینه لازم برای اشتغال و درآمد پایدار آنهاست که تاکنون طرح‌ها و برنامه‌هایی مهم دراین زمینه تدوین و اجرایی شده است.
وی اضافه کرد: از مجموع این طرح ها 306 طرح اشتغال مربوط به بانوان روستایی زیرپوشش کمیته امداد استان بوشهر است.
لطفی افزود: طرح‌های اشتغال زایی در رشته‌های کشاورزی، پرورش طیور، فرش و گلیم، صیادی، صنعتی و تولیدی، صنایع دستی، زنبورداری، دامپروری، خدمات و حمل و نقل بوده است.
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان مستعد اشتغال گفت: فراگیری مهارت‌های شغلی زمینه ورود مددجویان واجد شرایط به فضای کسب وکار را فراهم می کند.
وی افزود: بر همین اساس در نیمه نخست امسال یکهزار و 633 نفر در حوزه روستایی آموزش های مختلف مهارت آموزی، پایدارسازی و توسعه مشاغل را فرا گرفتند.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر اضافه کرد: افراد روستایی توانمند می‌ توانند طرح خود را به عنوان طرح محرومیت زدایی و اشتغال زایی به کمیته امداد اعلام و در صورت تایید در چارچوب حمایت از طرح‌ های کوچک و زود بازده تسهیلات دریافت کنند.
لطفی در باره نظارت بر طرح‌های اشتغال مددجویان بیان کرد: نظارت بر طرح‌های اشتغال و بازدیدهای مستمر ناظران از این طرح‌ها موفقیت مددجویان را بیش از پیش تضمین کرده است و در این زمینه اقدام ها به شکل مداوم و مستمر انجام می ‌شود.