جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

اجرای ۱۴۰۰ طرح محرومیت‌زدایی در روستاهای استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای ۱۴۰۰ طرح محرومیت‌زدایی در روستاهای استان بوشهر

اجرای ۱۴۰۰ طرح محرومیت‌زدایی در روستاهای استان بوشهر

اجرای ۱۴۰۰ طرح محرومیت‌زدایی در روستاهای استان بوشهر

 

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: در راستای محرومیت‌زدایی تاکنون سپاه استان بوشهر بیش از یک‌هزار و ۴۰۰ طرح در نقاط محروم روستایی اجرا کرده است.

سردار جمیری در آیین ساخت منازل مسکن محرومان روستایی در روستای تل‌اشکی بوشهر با اشاره به نقش سپاه استان بوشهر در حوزه محرومیت‌زدایی اظهار داشت: سپاه استان بوشهر در عرصه محرومیت‌زدایی فعالیت‌های مهمی در دستور کار دارد که طرح‌های راه روستایی، ساخت خانه بهداشت، مدارس، آبخیزداری، آب‌رسانی و طرح‌های فرهنگی و مذهبی در دستور کار دارد.

وی با اشاره به ساخت منزل روستایی با مشارکت کمیته امداد گفت: ساخت یک‌هزار 121 منزل روستایی در روستاهای استان بوشهر با مشارکت بسیج سازندگی سپاه، منطقه دوم نیروی دریایی سپاه و کمیته امداد ویژه مددجویان روستایی استان بوشهر در مدت 6 ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر گفت: در این راستا سالانه 200 میلیارد ریال در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود.

سردار جمیری عنوان کرد: در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در راستای ایجاد کارگاه‌های کوچک زودبازده  در سه سال گذشته با مشارکت سپاه استان بوشهر و مردم 600 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

وی اجرای صنایع محصولات کشاورزی، پرورش زنبورعسل، طرح‌های آبزی‌پروری، تولید قارچ خوراکی  را از طرح‌های اجرا شده  دانست و گفت: علاوه بر این طرح‌های محرومیت‌زدایی در راستای تأمین مسکن محرومان در دستور کار سپاه استان بوشهر قرار دارد.

جمیری خاطرنشان کرد: انجام کارهای فرهنگی با استفاده از توان جامعه بسیج پزشکی و راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی برای ارائه خدمات درمانی به مردم محروم از دیگر فعالیت‌های سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان با تشریح فعالیت‌های بسیج سازندگی در عرصه های مختلف گفت:  سپاه امام صادق (ع) استان در راستای مردم یاری و محرومیت‌زدایی تاکنون بیش از یک‌هزار و 400 طرح  اجرا کرده و در سه سال اخیر هم  600  میلیارد ریال در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و اجرای طرح‌های اشتغال زایی هزینه شده است.

وی افزود: اکنون نیروهای سپاه امام صادق(ع) در قالب بسیج دانش آموزی دانشجویی مهندسان و پزشکان در بخشهای مختلف مشغول خدمات‌رسانی به محرومان هستند و یکی از بخش‌های مهم بخش فرهنگی است.