جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

اجرای پروژه راه‌آهن بوشهر در اولویت برنامه‌های وزارت راه قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای پروژه راه‌آهن بوشهر در اولویت برنامه‌های وزارت راه قرار گیرد

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه طرح‌های توسعه‌ای خط ریلی در تمامی نقاط ایران از محل درآمدهای استان بوشهر اجرایی شده لازم است پروژه راه‌آهن بوشهر در اولویت برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.

اجرای پروژه راه‌آهن بوشهر در اولویت برنامه‌های وزارت راه قرار گیرد

 

حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری در نشست شورای حمل و نقل و مسکن استان بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای دفاع از حقوق مردم سوگند یاد کرده‌ام اظهار داشت: با توجه به اینکه اعتبارات تبصره 2 درصد نقاط نفت خیز و محروم با اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای تفاوت دارد باید نسبت به اعتبارات این استان توجه جدی کرد  که با هماهنگی‌های به‌عمل آمده اعتبارات سال آینده این استان اصلاح می‌شود.
خدری با تاکید بر توجه به تسریع در تکمیل پروژه‌های راهسازی شهرستان گناوه گفت: این شهرستان دارای 4 پروژه مهم و اساسی است که برای تسریع در تکمیل آنها نیاز است اعتبارات لازم تخصیص یابد.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تکمیل پروژه بزرگراهی گناوه به دیلم گفت: جاده بزرگراهی گناوه  به دیلم‌  هنوز ناتمام است و این در حالی است که در 3 سال اخیر سنگین‌ترین تلفات  در این جاده حادث شده که نیاز است در تکمیل آن تسریع شود.
 وی با بیان اینکه جاده گناوه-گچساران از پرمخاطره‌ترین جاده ایران است افزود: این جاده تاکنون حتی تعریض هم نشده که لازم است توجه جدی به این محور پرتردد شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با بیان اینکه توسعه راه آهن در ایران از محل درآمدهای استان بوشهر اجرا می‌شود تاکید کرد: با توجه به اینکه  طرح‌های توسعه‌ای خط ریلی در تمامی نقاط ایران از محل درآمدهای استان بوشهر   اجرایی می‌شود  لازم است پروژه راه‌آهن بوشهر در اولویت برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.
خدری با تاکید بر حل مشکلات پرواز در بوشهر و جلوگیری از تاخیر در پروازها گفت: تاخیر انداختن پرواز بوشهر به سبب ایجاد پرواز دریک نقطه دیگر کشور به نوعی تحقیر شمردن این استان است که  ما این تحقیرها را تحمل نمی‌کنیم.
 وی با تاکید بر برطرف شدن مشکلات مسکن مهر  در استان بوشهر گفت: در رابطه با مسکن‌مهر، بنا بر تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در رابطه با سرانجام رساندن ‌این طرح، انتظار داریم که این طرح‌ها در شهرهای استان بوشهر تکمیل شود.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهمیه استان بوشهر در رابطه با مسکن مهر 35 هزار واحد مسکن است خاطرنشان کرد: تاکنون 31 هزار واحد مسکونی تحویل شده که برای تکمیل 4 هزار واحد دیگر انتظار است مساعدت جدی شود.