جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

اجرای مطالعات ارزش‌گذاری در بنادر بوشهر و دیلم - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای مطالعات ارزش‌گذاری در بنادر بوشهر و دیلم

اجرای مطالعات ارزش‌گذاری در بنادر بوشهر و دیلم

اجرای مطالعات ارزش‌گذاری در بنادر بوشهر و دیلم

 

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح مطالعات ارزش گذاری بنادر با بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری این طرح در بنادر بوشهر و دیلم اجرا شد.

مسعود قاسیمیان درنشست جلسه کمیته مهندسی ارزش سازمان بنادر و دریانوردی در بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر از لحاظ زیرساخت‌های  بندری از ظرفیت بالایی برخوردار است اظهار داشت: وجود این زیرساخت‌ها سبب شده استان بوشهر در حوزه تخلیه و بارگیری کالا  جایگاه مهمی در کشور داشته باشد.

وی با اشاره به اجرای طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین بیان کرد: طرح‌های بندری در جزیره نگین که با مشارکت بخش خصوصی اجرا می‌شود با تکمیل آن جایگاه این بندر در بخش‌های تخلیه و بارگیری کانتینر، مواد فله، پایانه‌های صادراتی محصولات مختلف افزایش می‌دهد.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه بندر بوشهر در انجام مطالعات برنامه‌ریزی ارزش پروژه در میان بنادرکشور پیشگام است افزود: بندر بوشهر، نخستین بندر در سطح کشور، در انجام مطالعات برنامه‌ریزی پروژه است.

قاسمیان با بیان اینکه طرح توسعه مجتمع بندری نگین یکی از مهم‌ترین طرح‌های بندری در کشور است تصریح کرد: با برگزاری جلسه کمیته مهندسی ارزش سازمان بنادر و دریانوردی و تصویب انجام مطالعات برنامه ریزی ارزش  طرح توسعه مجتمع بندری نگین  دربندر بوشهر و انتخاب مشاور توسط اداره کل مهندسی سواحل و بنادر، مطالعات برنامه ریزی ارزش پروژه با انجام جلسه پیش کارگاهی و بازدید اعضای کمیته مطالعات از مجتمع بندری نگین، آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه مطالعات برنامه ریزی ارزش، با هدف بررسی و تحلیل فعالیت‌های پروژه در مراحل طراحی، اجرا، بهره برداری و نگه‌داری انجام می‌شود افزود: مطالعات برنامه ریزی ارزش بنادر، با استفاده از تجارب، ابتکارها و فعالیت‌های متخصصان برای تحلیل کارکرد سیستم‌ها، عوامل، تجهیزات و تاسیسات، بمنظور دستیابی به کارکردی پیش بینی شده با کمترین هزینه و با حفظ اولویت بندی و افزایش کیفیت در کوتاهترین زمان، صورت می‌گیرد.

معاون اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از اجرای دو پروژه مهندسی در بوشهر و دیلم  خبرداد و عنوان کرد: دو پروژه مهندسی ارزش، شامل ساماندهی زیر ساخت‌ها و محوطه‌های بندر بوشهر و لایروبی حوضچه و کانال دسترسی و احداث دایک و انحراف سیلاب بندر دیلم با موفقیت اجرا شده است.

قاسیمیان خاطر نشان کرد: براساس بخشنامه‌های معاونت برنام ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، انجام مطالعات برنامه ریزی ارزش در خصوص پروژه‌های با برآورد اولیه بیش از 800 میلیارد ریال الزامی است.