جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

اجرای طرح پراکنش دلفین هاو لاک پشت ها در پارک ملی دریایی دیر - نخیلو - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح پراکنش دلفین هاو لاک پشت ها در پارک ملی دریایی دیر - نخیلو

اجرای طرح پراکنش دلفین هاو لاک پشت ها در پارک ملی دریایی دیر - نخیلو

اجرای طرح پراکنش دلفین هاو لاک پشت ها در پارک ملی دریایی دیر - نخیلو

حسین دلشب روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این طرح که بصورت سالانه اجرا می شود نسبت به شناسایی گونه های جدید، محدوده فعالیت دلفین ها و ثبت این گونه ها در کتاب پستانداران دریایی اقدام می شود.
وی بیان کرد: امسال نهنگ گوژپشت و بتازگی نهنگ قاتل در سواحل استان بوشهر مشاهده شده است که این نشان از تغییرات اقلیمی و گرمایش در سطح جهان است.
دلشب، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح مدیریت زیست بومی تالاب حله گفت: این طرح با همکاری جوامع محلی تدوین که برای اجرای آن مردم نظریه های خود را ارائه کردند.
وی ادامه داد: دیدگاه های جوامع محلی مبدل به برنامه ای برای مدیریت زیست بومی تالاب حله شد.
دلشب افزود: در حوزه محیط زیست انسانی نیز فعالیت های متعددی اجرا شد که در این ارتباط نظارت بر صادرات و واردات مواد شیمیایی مبتنی بر معاهده های استکهلم و روتردام که از طرف گمرک وارد یا خارج می شوند را تحت نظر داریم.
وی با اشاره به تشکیل کارگروه مخاطرات محیط زیستی استان بوشهر گفت: در قالب کارگروه به مباحثی مانند سموم کشاورزی و پسماندهای خطرناک از جمله پسماند پزشکی و ریزگردها نشست های متعددی برگزار شده است.
دلشب افزود: در همین زمینه ارتقا مراکز سنجش هوای محیطی انجام و در این ارتباط در سال 95 مرکز سنجش برای 2 شهر گناوه و برازجان راه اندازی شد.
وی ادامه داد: عسلویه و کنگان پیش از این از مرکز سنجش هوای محیطی برخوردار بودند و برای سال آینده نیز راه اندازی مرکز خورموج و اهرم را در دستور کار داریم.