جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

اجرای طرح شبکه گازرسانی به ۳۳ شهر و ۲۰۰ روستای استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح شبکه گازرسانی به ۳۳ شهر و ۲۰۰ روستای استان بوشهر

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر از اجرای طرح شبکه گازرسانی به ۳۳ شهر و ۲۰۰ روستای استان بوشهر خبر داد و گفت: با اجرای این طرح‌ها این مناطق از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند.

اجرای طرح شبکه گازرسانی به ۳۳ شهر و ۲۰۰ روستای استان بوشهر

 

 غلامعباس حسینی در نشست مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه در هفته طول ده‌ها طرح گازرسانی در این استان افتتاح می‌شود،اظهار داشت: 47 پروژه گازرسانی در استان بوشهر همزمان با گرامیداشت هفته دولت، به بهره‌برداری می‌رسد.
وی از اجرای طرح شبکه گازرسانی به 33 شهر و 200 روستای استان بوشهر خبرداد و گفت: با اجرای این طرح‌ها این مناطق از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند و این در حالی است که عملیات گاز رسانی در 208 روستا در حال اجراست.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به اجرای 340 کیلومتر خط انتقال، 4 هزار و 700 کیلومتر گازرسانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر خاطر نشان کرد: تاکنون 148 هزار انشعاب گاز در استان بوشهر نصب شده و اکنون 95 درصد از خانوار شهری و 70 درصد از خانوارهای روستایی در استان بوشهر زیر پوشش شبکه سراسری گاز قرار دارد.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر تصریح کرد:  تا پایان امسال ظرفیت زیرپوشش گازرسانی در استان بوشهر در شهر‌ها به 98 درصد و در روستاها به 90 درصد می‌رسد.
حسینی با تقدیر از خدمات ارزنده کمیته امداد در کمک به محرومان به اجرای طرح معافیت گازرسانی به منازل مددجویان اشاره کرد و افزود: براساس بند د تبصره  قانون بودجه سال 94 برای حمایت از قشر آسیب پذیر مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از پرداخت حق انشعاب گاز معاف هستند.
وی با بیان اینکه درسال گذشته 687 مددجوی کمیته امداد را زیرپوشش انشعاب گاز رایگان قرار گرفتند، افزود: برای اجرای طرح گازرسانی به 678 مددجوی استان بوشهر یک میلیارد و 373 میلیون ریال هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به اینکه 3 میلیارد ریال در ردیف قانون بودجه امسال برای گازرسانی به محرومان پیش‌بینی شده خاطر نشان کرد: در این ارتباط خانوارهای کمیته امداد و بهزیستی ازتسهیلات رایگان انشعاب گاز برخوردار می‌شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر نیز با بیان اینکه 32 هزار خانوار استان بوشهر از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند گفت: بخشی از این خانوارها از مسکن مناسب برای زندگی برخودار نیستند که اکنون با مشارکت سپاه امام صادق(ع) و منطقه دوم نیروی دریایی سپاه ساخت مسکن برای مددجویان آغاز شده است.
احمد لطفی با اشاره به اینکه یک‌هزار 121 واحد مسکونی مددجویی در استان بوشهر در حال ساخت است گفت: همه این واحدها به سیستم انشعاب گازی نیازمند هستند که با توجه به اینکه این واحدها امسال تکمیل می‌شود لازم است طرح گازرسانی به واحدها اجرا شود.
وی با قدردانی از مشارکت شرکت گاز استان بوشهر در رسیدگی به مددجویان خاطر نشان کرد:  سال گذشته  با همکاری خوب شرکت گاز 687 خانوار کمیته امداد استان بوشهر از انشعابات گاز رایگان بهره‌مند شدند که در این زمینه افزون بر 1.3 میلیارد ریال  هزینه شده است.