جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

اجرای طرح حمل و نقل ریلی استان بوشهر در اولویت قرار بگیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح حمل و نقل ریلی استان بوشهر در اولویت قرار بگیرد

اجرای طرح حمل و نقل ریلی استان بوشهر در اولویت قرار بگیرد

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با استاندار و تنی چند از فرمانداران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با تبریک سال جدید و قدردانی از تلاش استاندار و دیگر مسئولان اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: فضای خدمت رسانی استان بوشهر همراه با همدلی، تعامل و اخلاق‌مداری بسیار مطلوب است که از خدمات استاندار بوشهر و دیگر مسئولان قدردانی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مردم لیاقت و شایستگی خدمت دارند تصریح کرد: مردم استان بوشهر  با داشتن کارنامه ولایت‌مداری و اخلاق‌محوری  درخشان در طول ادوار گذشته نشان داده‌اند که همراه و همدل با مسئولان و نظام اسلامی هستند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه خدمت‌گذاری صادقانه به مردم باید در سرلوحه کار مدیران باشد افزود: آن چیزی که پس از پایان مسئولیت مدیران باقی می‌ماند کارنامه خدمتگذاری آنان است که همیشه در تاریخ ثبت است.

صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به شان و منزلت والای مردم استان بوشهر در رسیدگی به مطالبات آنان گفت: تاریخ استان بوشهر نشان داده است که تاکنون این استان به جایگاه و منزلتی که دارد نتوانسته دست یابد که لازم است با تلاش، برنامه‌ریزی دانش بنیان در بستر اخلاق، استان بوشهر به جایگاه در خور شایسته دست یابد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه حرکت رو به رشدی در استان بوشهر آغاز شده است تصریح کرد: مقام معظم رهبری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام‌گذاری کرده‌اند که باید برنامه‌ها و طرح‌ها در این راستا در استان بوشهر اجرایی شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر در حوزه اقتصاد و صنعت از جایگاه بالایی در کشور برخوردار است افزود: استان بوشهر با داشتن ظرفیت بالای اقتصادی نقش مهم در تولید ناخالص ملی دارد که باید از این ظرفیت در حل مشکلات استان به ویژه حوزه اشتغال بیشتر بهره‌برداری شود.

صفایی بوشهری با تاکید بر این نکته که جلسات حوزه تولید و اشتغال در استان بوشهر باید علمی‌تر برگزار شود خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر به سمت صنعتی شدن حرکت می‌کند و با توجه به جایگاه مهم استان بوشهر و نقش آن در تولید ناخالص ملی، اجرای طرح حمل و نقل ریلی به عنوان یکی از مطالبات مهم مردم استان بوشهر باید امسال در اولویت قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: رشد و توسعه گمرکات و بنادر استان بوشهر منوط به اجرای طرح حمل و نقل ریلی است تا این استان از طریق راه‌آهن به مرکز کشور و استان‌های مرکزی و شمالی وصل شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر الکترونیکی شدن خدمات گمرکی در استان بوشهر بیان کرد: با توجه به جایگاه این استان در تجارت دریایی و بازرگانی، الکترونیکی شدن تمام خدمات گمرکات استان بوشهر باید در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد.

صفایی بوشهری با اشاره به نقش مهم  برنامه‌های فرهنگی و دینی در توسعه و پیشرفت اقتصادی تاکید کرد: توسعه طرح‌های اقتصادی باید منوط به توسعه طرح‌های فرهنگی دینی باشد چراکه اگر در این عرصه برنامه‌های فرهنگی و دینی آسیب ببیند تمام طرح‌های اقتصادی و صنعتی به سرمقصد منزل نمی‌رسند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مسئولان باید خودشان را برای نظام هزینه کنند افزود: مسئولان با حرکت‌های انقلابی اگر در دوران خدمتگذاری خودشان را برای نظام هزینه کردند می‌توان به آینده امیدوار بود در غیر این صورت اگر در پی هزینه کردن نظام برای آنان باشد اهداف تدوین شده محقق نمی‌شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر تجدید نظر در فرهنگ  کار و خدمت به مردم و جامعه گفت: در نهادینه شدن فرهنگ کار و خدمت به مردم و جامعه باید تجدید نظر شود چراکه اگر این فرهنگ نهادینه نشود هر سیستمی طراحی و اجرایی شود مدیریت آن خرابی و مشکلات به بار می‌آرود.

صفایی بوشهری، قاچاق کالا را یکی از معضلات مهم در بروز مشکلات اقتصادی و بیکاری در جامعه دانست و تاکید کرد: در راستای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و افزایش کیفیت تولید و حمایت از سرمایه‌گذاران باید با مدیریت جهادی عملی شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه  خدمات و فعالیت‌های در خور توجهی در استان بوشهر انجام شده گفت: در راستای اجرای طرح‌های عمران شهری و تغییر چهر شهرها باید بیشتر تلاش شود.

امام جمعه بوشهر، مردم استان بوشهر را نجیب، کم‌توقع، همدل و همراه با مسئولان دانست و تاکید کرد: باید در رسیدگی و خدمتگذاری به مردم استان بوشهر از هیچ کوششی فروگذاری نشود.