سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

اجرای طرح‌های پرورش ماهی در قفس در آب‌های خلیج فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح‌های پرورش ماهی در قفس در آب‌های خلیج فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از اجرای طرح‌های پرورش ماهی در قفس در آب‌های خلیج فارس خبر داد و گفت: با اجرای این طرح‌ها استان بوشهر تا سال آینده ۴ هزار تن ماهی در قفس تولید می‌کند.

اجرای طرح‌های پرورش ماهی در قفس در آب‌های خلیج فارس

 

محمدتقی منوچهری در نشست بررسی طرح‌های تدوین شده جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار اظهار داشت: با اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در نخلستان‌های استان بوشهر ضمن مصرف بهینه آب راندمان تولید در این بخش افزایش می‌یابد.
وی از اجرای پرورش ماهی در قفس در حوضچه سد رئیسعلی دلواری دشتستان خبر داد و خاطر نشان کرد: طرح پرورش ماهی در قفس در پشت سد رئیسعلی دلواری با ظرفیت 6 هزار تن در سال امسال اجرایی می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه طرح پرورش ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری دشتستان در راستای اقتصاد مقاومتی اجرایی می‌شود گفت: با اجرای این طرح ضمن اینکه زمینه اشتغال جوانان منطقه را فراهم می‌کند در صادرات ابزیان و توسعه واحدهای فرآوری در بوشهر نقش مهمی دارد.
منوچهری از اجرای طرح‌های پرورش ماهی در قفس در آب‌های خلیج فارس خبر داد و افزود: با اجرای این طرح‌ها استان بوشهر تا سال آینده 4 هزار تن ماهی در قفس تولید می‌کند.
وی با اشاره به این‌که امسال یک‌هزار و 500 تن ماهی در قفس از سد رئیسعلی دلواری تولید می‌شود افزود: پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس هم  در دستور کار قرار دارد که تلاش می‌شود امسال 500 تن ماهی به این روش در استان بوشهر تولید شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بااشاره به اجرای طرح افزایش بهره‌و‌ری سبزی و صیفی در جنوب استان بوشهر گفت: ظرفیت گلخانه‌های استان بوشهر اکنون 110 هکتار است که در سال 96 باید به 260 هکتار برسد.