سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

اجرای طرح‌های بنیاد شهید استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح‌های بنیاد شهید استان بوشهر

۱۴.۲ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های بنیاد شهید استان بوشهر اختصاص یافت

اجرای طرح‌های بنیاد شهید استان بوشهر

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: برای اجرای طرح ساماندهی ۲۱۱ گلزار شهدای استان بوشهر ۱۴.۲ میلیارد ریال تخصیص یافت.
 حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری در آئین یادواره شهدای کارمند استان بوشهر با بیان اینکه قشرهای مختلف مردم در استان نقش مهمی در هشت سال دفاع مقدس داشتند، اظهار داشت: قشر کارمند در هشت سال دفاع مقدس نقش مهمی داشت به‌گونه‌ای که 140 کارمند این استان جان خود را تقدیم انقلاب کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر از تخصیص 14.2 میلیاردریال اعتبار برای ساماندهی گزار شهدای استان بوشهر خبر داد و افزود: یک‌هزار 964مزار شهید در 211 گلزار مستقر است که این گلزارها با 14.2 میلیارد ریال ساماندهی شدند.

تشکری با اشاره به افزایش توسعه فضای‌های اداری و رفاهی زیرمجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: ساختمان اداری بنیاد شهید بوشهر افزایش یافت و با اعتبار 14 میلیارد ریال 750 متری به زیربنای این نهاد افزوده شد.

در این مراسم استاندار بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام به‌ویژه شهیدان رجایی و باهنر با قدردانی از اتحاد، همدلی و انسجام مردم و مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: اتحاد، همدلی و تعاملی که رزمندگان هشت سال دفاع مقدس داشتند باید در جامعه نهادینه شود و از این همدلی باید بیش از پیش مراقبت شود تا خدشه‌ای به آن وارد نشود.

مصطفی سالاری با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان در قشرها، مذاهب و قومیت‌های مختلف در یک صف واحد قرار داشتند تصریح کرد: رزمندگان از همه قوم، مذاهب، ادیان و قشرهای مختلف با عشق و خلوص با اتحاد مثال‌زدنی در دفاع از کشور راهی سرزمین‌های دفاع مقدس شدند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه اتحاد رزمندگان در هشت سال دفاع‌مقدس نماد غیرت، وحدت، ایثار و عشق به آرمان‌ها بود، خاطرنشان کرد:  نباید رقابت‌ها در عرصه‌های مختلف به خلوص مردم و اتحاد جامعه لطمه وارد کند بلکه باید این اتحاد پررنگ همانند هشت سال دفاع‌مقدس با خلوص بیشتر در جامعه نمایان شود.

وی با بیان اینکه خلوص رزمندگان هشت سال دفاع‌مقدس بی‌نظیر و بی‌بدیل بود، گفت: مردم قدردان خلوص و منزلت رزمندگان بودند که در این راستا برای خدمت‌رسانی به مردم باید همان خلوص دوران دفاع مقدس به صداقت شهدا که حرکت کردند در جامعه جاری و ساری شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ماموریت رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس بسیار مهم‌تر از ماموریت‌های کنونی است، خاطرنشان کرد: برای رشد و تعالی جامعه نیاز است به آن خلوص برگردیم تا خدمت‌رسانی به مردم که شایسته خدمت هستند سهل‌تر انجام شود.

سالاری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران متعلق به همه ملت ایران است افزود: برای تحقق اهداف و آرمان‌های شهدا باید براساس اهداف این عزیران تلاش شود و اگر خلوص‌ها کم شده باید اصلاح شود.

در این مراسم استاندار بوشهر به اتفاق مدیران و کارکنان دستگاه اجرایی با حضور بر سر مزار شهیدان دفاع مقدس در گلزار شهدای بهشت صادق(ع) به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادای احترام و با آرمان‌های آنان تجدید بیعت کردند.