جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

اجرای طرحهای مشاغل خانگی استان بوشهر براساس توانمندی مناطق - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرحهای مشاغل خانگی استان بوشهر براساس توانمندی مناطق

اجرای طرحهای مشاغل خانگی استان بوشهر براساس توانمندی مناطق

اجرای طرحهای مشاغل خانگی استان بوشهر براساس توانمندی مناطق

روابط عمومی استانداری بوشهر به نقل از سعید زرین‌فر در نشست کارگروه تخصصی اشتغال و کارآفرینی استان بوشهر افزود: مهارت آموزی از کلید واژه‌های اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی است که تلفیق دانش ومهارت آموزی توانمندسازی منابع انسانی و اشتغال پایدار را به دنبال دارد.
وی تصریح کرد: مهارت آموزی لازمه توانمندسازی نیروهای جوان در راستای اشتغال ‌زایی آنان است که باید این آموزش‌ها متناسب با نیازهای جامعه و بومی‌سازی منطقه ارائه شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ی بوشهر با تاکید براینکه مهارت آموزی تکمیل کننده چرخه اشتغال است گفت: آینده نگری به اشتغال با مهارت‌آموزی محقق می‌شود و در این راستا حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی در اولویت قرار دارد.
زرین‌فر افزود: در راستای اجرای طرح‌های مشاغل خانگی و حمایت از طرح‌های کارآفرینی، امسال 200 میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره برای استان بوشهر تصویب و ابلاغ شده است.
وی با تاکید بر مشارکت بیشتر بانک‌ها در پرداخت تسهیلات بانکی ویژه مشاغل خانگی افزود: طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار از برنامه‌های مهم امسال است که بانک‌ها برای سرعت بخشی در اجرای طرحها باید تلاش مضاعفی داشته باشند.
زرین‌فر گفت: طرح کارورزی نقش مهم و تاثیرگذاری در ترویج کسب و کار دارد و احیا کننده فرهنگ کار و مهارت‌آموزی است.