جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

اجرای بیش از 70 درصد برنامه های پایتخت کتاب ایران در بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای بیش از 70 درصد برنامه های پایتخت کتاب ایران در بوشهر

اجرای بیش از 70 درصد برنامه های پایتخت کتاب ایران در بوشهر

اجرای بیش از 70 درصد برنامه های پایتخت کتاب ایران در بوشهر

حمیده ماحوزی روز چهارشنبه در نشست با مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر افزود: انتخاب شهر بوشهر به عنوان پایتخت کتاب ایران افتخار بزرگی است که نصیب استان شده و این مهم بجز با همکاری و همدلی دستگاه ها میسر نمی شد.
وی بیان کرد: در این طرح سرانه مطالعه استان بوشهر از سه دقیقه به ٥٩ دقیقه رسیده که این نشان از جایگاه و اهمیت کتاب در این منطقه دارد.
ماحوزی گفت: امروزه فرهنگ با بخش گسترده ای از زندگی ما ارتباط دارد و حتی می توانیم در بعضی از مشکلات به عنوان راهگشا از آن استفاده کنیم.
وی با اشاره به دیدارهای بین دستگاهی اظهار داشت: برگزاری دیدارها بین دستگاه های اجرایی علاوه بر برطرف کردن مشکلات، باعث هر چه بهتر امور در استان می شود.
ماحوزی بیان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از مسائل فرهنگی در همه دستگاه ها حمایت کرده و بر این باور است که با تعامل و هم افزایی می توان برنامه هایی مورد نیاز جامعه را پیش برد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر یادآور شد: این اداره کل برای انجام کارهای فرهنگی و هنری ٢٠٠ تفاهم نامه به امضا رسانده که ٣٨ تفاهم نامه با دستگاه های دولتی و بقیه آن با انجمن ها، موسسه ها و دیگر مراکز است.
مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: ترویج فرهنگ مهمترین و موثرترین رسالت متولیان فرهنگی در جامعه است که یکی از عوامل موثر در کاهش آسیب های اجتماعی است.
مجید پرویزی افزود: تلاش ما در اداره کل تعاون این است با اجرای برنامه ‌های جذاب و متنوع بویژه در حوزه فرهنگی و هنری در جامعه اثرگذارباشیم و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بتوانیم به این امر مهم جامعه عمل بپوشانیم.