جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

اتمام حجت با موسسات آموزشی بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

اتمام حجت با موسسات آموزشی بوشهر

اتمام حجت با موسسات آموزشی بوشهر

اتمام حجت با موسسات آموزشی بوشهر

دو هفته پیش در پی اعتراض والدین به عملکرد برخی موسسات آموزشی بوشهر خصوصا ابهام درباره هزینه های دریافتی، مسئولان اداره مدارس و مراکز غیردولتی به همراه اداره بازرسی آموزش و پرورش استان و شهرستان در جمع معترضین حضور یافته و قول پیگیری آن دادند.
این موضوع در کانون آموزشی قلم چی نمایندگی بوشهر رخ داد که برخی از والدین نسبت به مواردی نظیر دریافتی بیش از نرخ مصوب تهران و شفاف نبودن خدمات ارائه شده معترض بودند.
حالا مدیر مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش استان بوشهر از پیگیری اعتراض والدین خبر می دهد و می گوید: نمایندگی های قلم چی را در اداره کل فراخوان کرده و درخصوص شفاف شدن عملکرد آنها مواردی نهایی شد، ضمن اینکه بازرسی های غیرمحسوس از همه موسسات آموزشی استان به صورت ویژه دنبال می شود.
غلامرضا طراوت اظهار داشت: مقرر شده اخذ هزینه در موسسات آموزشی تنها برای آزمون ها بصورت اجباری باشد و سایر خدمات نظیر کلاس رفع اشکال، جلسات گروهی اختیاری است.
وی ادامه داد: همچنین در زمان قرارداد با والدین، ریز خدمات ارائه شده توسط موسسات مشخص باشد و موارد اختیاری و اجباری برای والدین یا دانش آموزان تشریح شود، ضمن اینکه هزینه ها در مقابل دید مراجعان بصورت شفاف نصب شود.
طراوت در پاسخ به این سوال که والدینی که قبلا مبالغ بیشتری به موسسات آموزشی پرداخت کرده اند، چگونه باید اقدام کنند، اظهار داشت: درصورتی که قراردادی وجود داشته و با روشن شدن جزییات فعلی، تخلف موسسه ای مشخص شود، می تواند مبلغ اضافه مطالبه شود.
وی همچنین درباره آزمون های این موسسات هم تاکید کرد: با توجه به اینکه هزینه آزمون ها در ابتدای ثبت نام پرداخت می شود، در اواسط دوره امکان لغو و درخواست بازپس گیری آن وجود ندارد، اما درباره سایر موارد تلاش شده که شفافیت در عملکرد موسسات آموزشی بصورت جدی تری حاکم شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه 320 آموزشگاه علمی یا زبان در استان بوشهر وجود داردگفت: سال گذشته 3 هزار مورد بازدید از سوی بازرسان اداره کل آموزش و پرورش از این مراکز انجام شد که به جرات می توان گفت با گذشته قابل قیاس نیست و این روند با جدیت ادامه خواهد یافت.